За інформацією: Суспільне Вінниця.
Майданчик на місці, де планують будівництво офісного центру. Фото: Суспільне Вінниця
Шукатимуть компроміс із мешканцями. Так про ситуацію навколо будівництва офісного центру у Вінниці по вулиці Келецькій, 52 розповів архітектор Роман Вікулов. Він розробляв проєкт приміщення. Мешканці багатоповерхівки, розташованої поруч, проти будівництва та написали звернення до мерії. А ще зустрілися із орендарем земельної ділянки. Що вирішили та яку відповідь отримали від міськради — дізнавалося Суспільне.
Що відомо про земельну ділянку
З мешканцями будинку по вулиці Келецькій, 52, Суспільне зустрілося вдруге. Люди зібралися, бо проти будівництва на цій ділянці офісного центру, розповідає мешканка Оксана Тупальська. Орендар ділянки зустрічався з ними та розповів, що буде вирізати дерева, а на зеленій зоні побудує пʼятиповерхівку з парковкою. Тому мешканці зібрали підписи та написали звернення до мерії і забудовника проти будь-яких будівельних робіт. А також почали шукати офіційну інформацію про фірму-забудовника.
Фото: Суспільне Вінниця
“Назву організації ми не знали, на жаль, розпорядником цієї назви є міська рада і також сам забудовник. Відповідно нам довелося самим шукати, бо відповіді від міської ради приходить довго”, — каже Оксана Тупальська.
Мешканці дізналися, що 2009 і 2011 були спроби орендувати цю ділянку, але тоді у мерії відмовили, бо це була зелена зона.
“У 2018 році мешканці прокинулися вранці і побачили, що у них під вікнами паркан. Виявилося, що це справа того ж самого орендаря, який цю ділянку передав фірмі "Самсервіс" для того, щоб ті тут будувалися і ті, відповідно отримали дозволи.
Вони були на будівництво автомийки, розповідає Тупальська. Про це свідчив паспорт обʼєкта на будівельному паркані. Його частина досі стоїть навколо ділянки. 2018-го люди вийшли на протести. Тоді підготовчі будівельні роботи тут припинили.
Фото: Суспільне Вінниця
“Цікаво, що 2019, через кілька місяців після того, як мешканці заявили, що вони проти забудови на цій ділянці, пан Володимир Кравчук підписує договірі з міською радою на оренду цієї ділянки. І вже тоді він заклав план забудови, попри те, що мешканці не хочуть, щоб вирізували дерева і знищували цю територію”, — каже Оксана Тупальська.
Земельна ділянка — у комунальній власності. Її цільове призначення — для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, йдеться у відповіді міськради на інформаційний запит Суспільного. 29 березня 2019-го рішенням мерії її передано в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "СПЕЦПРОФІРМ". Звернень від користувачів земельної ділянки щодо намірів будувати торговий або офісний центр не надходило. Також департамент архітектури та містобудування не видавав дозволів на проведення підготовчих чи будівельних робіт на даній ділянці. Про це вказано у листі.
Що планують побудувати
Архітектор Роман Вікулов, який розробляв проєкт офісного центру, сказав, що спершу інвестор має обговорити будівництво з мешканцями прилеглих будинків. А далі — громадські слухання.
“Майбутній перспективний план — це має бути офіційне громадське слухання з відповідними протоколами Вінницької міської ради, департаменту правової політики, де це все буде документуватися. Якщо ми пройдемо ці громадські слухання, якщо громада буде за ці зміни, які були обговоренні, які будемо виносити, то в майбутньому будемо отримувати дозвільні документи”.
Фото: Суспільне Вінниця
На ділянці площею дві сотки планують побудувати пʼятиповерховий офісний центр, каже Вікулов.
“Дану будівлю проектували висотністю не вищою ніж сама будівля гуртожитку. Даний гуртожиток має поверховість п’ять поверхів. Один із них, шостий, є цокольним. Тому, коли ми стоїмо з вулиці Келецької, нам візуально видно, що це шестиповерховий. Ми запроектували будівлю не вище даної будівлі”, — каже Вікулов.
Матиме будівля підземний паркінг, який буде і як укриття, каже Вікулов. Більшість дерев зріжуть.
“Частково ми залишаємо біля самого тротуару. Там є ялина, є береза. Тут залишаться деякі дерева. Але певна кількість спереду демонтується".
Вікулов каже, що від будівництва не відмовляться, а шукатимуть компроміс із мешканцями.
Фото: Суспільне Вінниця
Юлія Мельник живе у сусідній висотці, за адресою Келецька, 50-Б. Жінка — авторка петиції про облаштування на цій ділянці скверу та дитячого скейт-майданчику. Суспільному показує варіанти зеленої зони, покриття та конструкцій. Каже, біля їхньої висотки теж немає місця, де можна було б відпочити з дітьми. Тому гуляють на території церкви "Духовний центр Адвентистів сьомого дня".
“Ми хочемо скейт-парк, аби залишити більшу частину зони. Скейт-парк не потребує великих коштів, не потребує великих вкладень. У Польщі, наприклад, парки будують. Навіть цей щебінь хвильками покривають великим шаром асфальту і для роликів, для самокатів, для велосипедів. Діти відпочивають, і не треба багато коштів. Залишити це для людей, для чистого повітря, для здоровʼя, для мешканців міста”, — каже Юлія Мельник.
Фото: Суспільне Вінниця
Також мешканці звернулися за юридичною допомогою до адвокатки Наталії Гнатуш.
“Станом на сьогодні ми направили ряд запитів і чекаємо відповіді, і вже тоді будемо зʼясовувати певні юридичні нюанси. Тому що наразі у відкритому доступі дуже обмежена кількість інформації, з якої можна зробити чіткі юридичні висновки”, — каже Наталія Гнатуш.
У відповіді міськради вказано, що мешканці можуть ініціювати громадське обговорення і слухання щодо планування і забудови даної територій. Суспільне відстежуватиме розвиток подій.