Шукають добровольців до місцевих пожежних команд на Черкащині

Суспільне: Черкаси

На Черкащині до місцевих пожежних команд шукають добровольців. Станом на 17 серпня в області діють 36 місцевих і 3 добровільні пожежні команди, утім цей рух потребує розвитку.

Про це під час брифінгу розповів помічник начальника ГУ ДСНС України в області з питань функціонування місцевої пожежної охорони Костянтин Проценко.

Суспільне: Черкаси

З початку 2023 року на території Черкащини зайнялися 974 пожежі, розповів заступник начальника Головного управління ДСНС у Черкаській області Олександр Горобець:

"Наразі є проблеми з тим, як пожежні команди добираються у відділенні села, які розташовані за 30, 40 і більше кілометрів від обласного центру".

Помічник начальника ГУ ДСНС України у області з питань функціонування місцевої пожежної охорони Костянтин Проценко зазначив, що надати необхідну допомогу рятувальникам важливо протягом десяти хвилин:

"Наразі забезпечення області пожежної рятувальними підрозділами, якщо ми ставимо за мету, щоб людина отримала допомогу протягом 10 хвилин — це 50 відсотків. Чому десять хвилин це принципово? Статистика, аналіз, досвід поговорять про те, що якщо допомога приходить за 10 хвилин — це збереження життів, майна та непоширення пожежі. Все, що йде далі, — це ліквідація наслідків. Важливо встигнути у ці "золоті" десять хвилин".

В області наразі є програма розвитку добровільного пожежного руху, додав фахівець:

"Хочемо ми чи ні, але досвід каже, що нас все ж доведеться до цього повернутися. Ці ідеї ми вигадали не самі, а запозичили у Польщі, Австрії та Німеччині. Це є у багатьох країнах. Там кількість ліквідованих пожеж до прибуття представників державних рятувальних служб — до 60 відсотків. У цих країнах кількість населення, яке входить до таких команд — близько 3-4 відсотки. В Україні це одна десята відсотка. Тому треба і розвивати місцеву пожежну охорону і добровільну пожежну охорону".

Зі слів Костянтина Проценка, нині на Черкащині діють 36 місцевих і 3 добровільні пожежні команди. З початку року вони брали участь у майже 30 відсотках пожеж:

"Наприклад, за тиждень у 18 селах сталися пожежі. І дві з них ліквідовані силами місцевих пожежних підрозділів".

Розвиток добровільного пожежного руху нині — один із пріоритетів, пояснив Костянтин Проценко. З його слів, цим мають займатися територіальні громади.

"Рішення про створення місцевого пожежного підрозділу ухвалюють на сесії місцевої ради. Після цього визначають, де буде знаходитися техніка, чи потрібно її ремонтувати тощо. Люди пройдуть навчання і будуть отримувати зарплату, яку фінансуватимуть із бюджету громади. Якщо ж у громади немає коштів, можна створити добровільну пожежну команду. Можливо, ці добровольці будуть поєднувати свою основну роботу з роботою у добровільній пожежній команді. У деяких країнах їм видають спеціальну форму, щоб коли вони ідуть вулицею, всі бачили, хто це. Люди мають розуміти, що це потрібно. Ми зі свого боку готові допомагати у навчанні, роз'ясненні".

У деяких селах, додав він, люди самі, навіть без заробітної плати, самі організовуються і самі забезпечують себе обладнанням та спеціальним одягом. А подекуди відновлюють навіть пожежні водогони.

Джерело

Новости Украины