Сидіння годинами на одному місці може сильно вплинути на ваше тіло: які будуть наслідки

Тіло людини реагує як авто, яке довго стоїть без використання.

Багато сидіти погано для здоров’я / фото ua.depositphotos.com

Багато сучасних людей проводять години у сидячому положенні під час роботи, відпочинку на дивані та у транспорті.

За словами всесвітньо відомого дослідника малорухливої поведінки, професора спорту і фізичних вправ в Університеті Суонсі, доктора Келлі Макінтош, якого цитує I News, у цьому випадку чудово підійде порівняння з автомобілем. Якщо він довго стоїть без використання, масло може засмітитися, а корпус піддасться корозії. Макінтош додав, що схожий процес відбувається з людськими тілами й артеріями.

Лікар загальної практики та медичного директора Pall Mall Medical Чун Тан розповів, що тривале сидіння пов’язане з ризиком розвитку хронічних захворювань серця, діабету 2 типу і навіть деякими видами раку. Крім того, розвиваються такі симптоми:

Відео дня

  • м’язова слабкість;
  • дисбаланс;
  • проблеми із травленням;
  • погіршення психічного здоров’я;
  • зниження щільності кісток;
  • погана постава.

Є також дослідження, які підтверджують вплив на чутливість до інсуліну, кров’яний тиск, рівень холестерину та ризик розвитку деменції.

Як зазначається, навіть щоденних фізичних вправ у цій ситуації буде недостатньо. Люди, які щодня тренувалися близько 30 хвилин на день, а потім безперервно сиділи близько 10 годин, були менш здоровими, ніж ті, хто час від часу робив перерви та розминався.

Хороша новина полягає в тому, що цьому все ж можна протидіяти. Усе, що для цього потрібно — встати. Зокрема, вертикальне стояння залучає м’язи, необхідні для утримування рівноваги. Це піддає наше тіло вищому рівню базового навантаження, що може призвести до поліпшення кров’яного тиску і кровообігу.

Дослідники радять робити перерви кожні 30-60 хвилин і давати своєму тілу трохи розім’ятися, це може не «заіржавіти».

Інші новини про тіло людини

Нещодавно лікар пояснив, що відбувається з вашим тілом, коли ви довго не спите.

Згідно з іншим дослідженням, межа безпечної для людини температури повітря виявилась нижчою, ніж вважали вчені.

Джерело

Новости Украины