КИЇВ. 3 серпня. УНН. Вчора, 3 серпня, у Макарові Київської області лікарі столичного “Охматдиту” обстежили дітей в межах проєкту “Скарбничка здоров’я”, передає УНН.
Деталі
Макарів — селище міського типу, розташоване в 50 кілометрах від столиці. Півтора роки тому тут йшли одні з найважчих боїв у ході оборони Києва. Місто було окуповане росіянами 34 дні. За цей час рф знищила значну частину інфраструктури громади. В тому числі і лікарню.
Тож, за підтримки благодійного фонду “МХП-Громаді” в межах проєкту “Скарбничка здоров’я” до Макарова приїхала ціла бригада кращих лікарів з “Охматдиту”.
“Це наша поліклініка на виїзді. Тут лікарі різного профілю — педіатр, гастроентеролог, алерголог, хірург, невролог, психолог, ортопед, гематолог. І ще багато-багато лікарів.
Ми проводимо загальний аналіз крові, який робимо за 24 параметрами, і його результат пацієнт отримує день у день. Це дає нам можливість виписати рекомендації і призначити лікування.
Крім того, ми робимо таке обстеження, як електрокардіографія.
Відтак, за один день наш пацієнт отримує консультацію всіх вузьких спеціалістів, лабораторне обстеження та функціональне”, — повідомила завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ “Охматдит” Ольга Медведєва.
Ініціатива реалізувалася спільно з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею МОЗ України “Охматдит”, за підтримки “БФ МХП-Громаді”, ініціативи менеджера компанії МХП Володимира Забели та за сприяння голови Макарівської селищної ради Вадима Токаря. У межах проєкту 26 лікарів столичного медзакладу оглянули всіх охочих дітей. Усі аналізи зроблені на новому медобладнанні, яке благодійники з “МХП-Громаді” напередодні передали Охматдиту.
“Благодійним фондом „МХП-Громаді“ були закуплені спеціальні аналізатори, які дозволяють проводити аналіз крові, а також інші аналізи. Результат по близько 30-ти видам і категоріям аналізів видається протягом години. Це дуже дороговартісне обладнання, яке на сьогоднішній день в Україні не дуже широко представлене.
Ми маємо вкладавати в тих дітей, які сьогодні, завтра і післязавтра будуть розвивати своє село, свою громаду, а отже — Україну”, — коментує менеджер компанії МХП Володимир Забела.
Пройти огляд у лікарів могла будь-яка дитина віком від 3-х місяців до 18 років. Прийом організували у школі, аби не відволікати місцеву лікарню від основної роботи та аби дітям була більш звична атмосфера.
Додамо, що протягом останнього року фахівці “Охматдиту” провели майже 50 подібних виїзних консультацій. Команда дитячих лікарів: від лора, офтальмолога, ортопеда до гінеколога й психолога, виїжджала в деокуповані міста Житомирської, Київської та Чернігівської областей. За цей період медикам вдалося оглянути понад 3 тисячі дітей. Також лікарі охопили й інші регіони України (Вінниччина, Київщина), де проводили огляди дітей з малозабезпечних родин та діток із зони ризику.
Після таких виїздів менеджери Благодійного фонду “МХП-Громаді” спільно з лікарями ініціювали кампанію #нечекайзчекапом, в межах якої закликають батьків частіше водити дітей на профілактичні огляди. Адже стрес та війна провокують хвороби, які складно виявити на ранній стадії в дітей, навіть якщо вони не проживають біля лінії фронту чи не були в окупації. Тому, щоб убезпечити й зберегти дитяче здоров’я — провідні медики України виїжджають з подібними візитами в регіони й закликають українців не чекати з перевіркою та записуватися на огляди дітей.
Довідка
“МХП-Громаді” — український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія — комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.