За інформацією: Суспільне Чернівці.
Вирок від 1 квітня 2025 року: чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі за СЗЧ. Єдиний державний реєстр судових рішень
У квітні 2025 року чоловіка засудили на п'ять років позбавлення волі. Він сам прийшов до відділу, визнав вину та сказав, що доглядає хвору маму, тому просив його не ув'язнювати. При призначенні покарання суд враховував поведінку обвинуваченого під час розгляду справи в суді. Чоловік на судові засідання не з'являвся, хоч його про це повідомляли. Через це його оголосили в розшук. Тому, попри позитивну характеристику з частини, суд призначив йому п'ять років ув’язнення.
Вирок від 1 квітня 2025 року: чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі за СЗЧ. Єдиний державний реєстр судових рішень
У більшості випадків обвинувачених звільняли від покарання з випробувальним терміном. Якщо людина знову порушить закон, випробувальний термін скасують, і вона відбуватиме ув’язнення. Найчастіше — у 22 випадках — випробувальний термін становив один рік. У 13 випадках він тривав три роки, а ще у шести випадках — два роки.
Суд може звільнити людину від ув'язнення, якщо вона щиро визнає свою провину, допомагає слідству, добровільно приходить до відділу поліції, позитивно характеризується за місцем проживання та місцем служби.
Буковинець в січні 2022 року не з'явився на службу до військової частини. У лютому 2024 року його звільнили від покарання за умови, що він протягом одного року не вчинить нових злочинів та виконає певні обов'язки. Чоловік визнав свою провину, на обліку у лікаря психіатра не перебуває, є учасником АТО, раніше не судимий, хотів продовжити службу в ЗСУ. Суд врахував ці обставини та звільнив його від покарання.
Однак випробувальний термін визначається індивідуально, залежно від усіх обставин справи, особистості обвинуваченого та його поведінки. Це не фіксоване правило, а рішення, яке суд ухвалює в кожному випадку окремо.
Наприклад, 4 травня 2023 року іншого чоловіка звільнили з випробувальним терміном на один рік. Він залишив частину після поранення та поїхав додому доглядати хворого батька. Суд врахував, що чоловік щиро визнав провину, має проблеми зі здоров’ям, двох братів із серйозними діагнозами, не судимий і хоче повернутись до служби.
Протягом випробовувального терміну потрібно:
- регулярно з’являтися в службу наглядових та соціально-виховних заходів для відмітки,
- не змінювати місце проживання без повідомлення,
- не вчиняти інших правопорушень,
- за потреби — працевлаштуватися або пройти лікування.
Що відомо про кримінальні провадження щодо військовослужбовців
- За останній рік в Україні зареєстровано майже 90 тисяч кримінальних проваджень щодо військовослужбовців — за злочини проти порядку несення військової служби, зокрема і СЗЧ, йдеться у даних Офісу генпрокурора.
- До 1 березня військовослужбовці, які вперше самовільно залишили частину, могли повернутися на службу за спрощеним алгоритмом без кримінальної відповідальності. Однак це не стосувалося тих, хто здійснив СЗЧ після 29 листопада 2024 року.
Читати ще
Читати ще
Скількох чоловіків на Буковині засудили за ухилення від мобілізації
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]