«Смерть рятує життя». Перспективи розвитку трансплантології на Вінниччині

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Associated Press

Щороку понад 5 тисяч українців потребують пересадки органів. Найчастіше – нирок. Трансплантують також печінку, серце, легені, підшлункову, кістковий мозок. Робити такі складні командні операції на європейському рівні можуть у шести центрах України.

Про розвиток трансплантології та нововведення в цій галузі в етері Українського Радіо Вінниці розповів заступник директора з організації хірургічної допомоги обласної клінічної лікарні імені Миколи Пирогова Ярослав Хребтій.

Наприкінці липня фахівці центру трансплантології лікарні імені Миколи Пирогова провели першу операцію з трансплантації печінки від донора на Вінниччині. Новий орган отримала жінка від померлого донора. Оперативне втручання проводилося спільно з фахівцями лікарні "Феофанія",

"При трансплантації печінки є дуже багато технічних складностей. Це техніка оперативного втручання і особливості післяопераційного періоду", — пояснив Ярослав Хребтій.

Фото: Сергій Борзов

За словами Ярослава Хребтія, це одна з найскладніших операцій в хірургії, адже для того, щоб вона була успішна потрібна дуже злагоджена робота великої команди фахівців.

"Нині пацієнтка проходить реабілітацію. Розглядаємо питання про її виписку з лікарні. Це при тому, що за добу до операції пацієнтка знаходилася в комі. На ранок, вийшовши з коми, її повідомили про можливість проведення оперативного втручання, на що вона погодилася. Ввечері уже була проведена операція, яка тривала майже 12 годин", — розповів Ярослав Хребтій.

Трансплантацію органів на європейському рівні виконують у шести центрах України. У цьому переліку й вінницький, зазначив Хребтій.

"В нашому закладі виконано уже 7 трансплантацій нирок, печінки та серця. Це феноменальний результат. Ми входимо в десятку закладів по виконаних трансплантацій", — розповів Хребтій.

Новости Украины