Сміття надсилають поштою з інших міст: як допомагає ЗСУ та працює екошатл у Вінниці

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Сортоване сміття у вінницькому екошатлі. Фото: Суспільне Вінниця

20 тонн сміття за 4 роки зібрали, відсортували і здали на переробку волонтери вінницького екошатлу. Вторговані за переробку вторсировини гроші, нині спрямовують на допомогу армії — купують та ремонтують автівки і допомагають шпиталям.

Екошатл — це станція глибокого сортування сміття, яку чотири роки тому його відкрили дві вінницькі школярки (нині студентки) — Марія Ошовська та Інна Шевченко. Кажуть, що так хочуть навчити містян бути еко свідомими і берегти довкілля.

Фото: Суспільне Вінниця

Будівлю під проєкт віддала у користування приватна школа, що по сусідству. Дівчата її відремонтувати та розфарбували. Всередині облаштували три кімнати. У першій — приймають відходи, в другій — зберігають відсортоване сміття, третя призначена для відпочинку для волонтерів.

Фото: Суспільне Вінниця

Нині у команді екошатлу 23 волонтери. Розповідають, що сміття сюди зносять не лише мешканці прилеглих будинків, а й з усього міста. І, навіть, надсилають навіть поштою з інших регіонів.

"Це люди, які зацікавлені і хочуть, щоб сміття дійсно правильно переробилося. Надсилають нам і ми вже даємо йому раду", — каже співзасновниця Інна Шевченко.

За логістику відповідає 17-річна Анна Левченко. Дівчина у команді рік. Серед її обов'язків — вчасний вивіз сміття зі станції та співпраця з переробними компаніями.

"Зазвичай сортують просто пластик, папір, скло, а в нас глибоке сортування. Брудне, і мокре сміття не несуть — це запахи. Берімо приклад з Європи. Вторинна речовина має бути чистою. Воно тут зберігається, ми співпрацюємо з компаніями, які одразу переробляють це все. Якщо сміття буде брудне, вони його не приймуть, як і ми. Якщо люди приходять з брудним сміттями, ми кажемо йдіть помийте і приносьте", — пояснює Анна.

Фото: Суспільне Вінниця

З початком повномасштабного вторгнення волонтери допомагають ЗСУ.

"Із початком повномасштабної війни ми співпрацювали з теробороною Києва. Надсилали туди пляшки, щоб коктейлі молотова робили. Зараз активно донатимо. Купили дві автівки, відремонтували й відправили на передову. Придбали постільну білизну для бійців, які на реабілітації", — розповіла співзасновниця Інна Шевченко.

До своєї ініціативи команда екошатлу запрошує доєднатися й інших.

"Сортуючи люди наближають перемогу. Це не тільки добре для екології", — каже Інна.

Екошатл розташований у дворі по вулиці Юності, 9. Волонтери працюють позмінно, відходи приймають у другі та треті вихідні місяця з 12 до 18-ї години.

Новости Украины