За інформацією: Суспільне Чернігів.
Командир взводу снайперів 54 ОРБ Вадим. Суспільне Чернігів
З його слів, сформувати особовий склад новоствореного підрозділу допомогли в одному з навчальних центрів.
"Результати підрозділ показав добрі. Це як на Торецькому напрямку, як на Курському напрямку під час Курської операції, як на напрямку Покровську, на напрямку Великої Новоселівки".
Снайпер нового взводу Богдан долучився до лав ЗСУ у 2023 році. Близько року виконував бойові завдання як піхотинець, а згодом — як марксмен, тобто піхотний снайпер, у 44-й окремій механізованій бригаді. Те, що хоче бути снайпером, каже чоловік, зрозумів ще під час першої військової підготовки у Польщі.
"Коли ти не вмотивований, то до балди все, що тобі будуть розказувати, показувати. Тобі дають базу, а ти далі саморозвиваєшся. Щось тобі цікаво? Ти гуглиш, дивишся, питаєш у знайомих. Знайомих в цій справі зʼявляється багато. Якщо ми будемо спілкуватися, то це одна банда. Тут потрібно постійно працювати. Буквально два місяці можеш не постріляти й ти вже не будеш стріляти, як раніше".
Снайпер 54 ОРБ Богдан. Суспільне Чернігів
Чоловік розповів про особливості роботи та показав, як готує гвинтівку з тепловізійним оптичним прицілом вітчизняного виробництва.
"По-перше, потрібно замаскуватись. Саму гвинтівку, оптичний приціл. Виставляєш позицію. Сідаєш і спостерігаєш в маленький автомобільний екран. Помітив рух – вискочив, відпрацював і сховався в укриття. Снайпер повинен зробити кілька пострілів і піти по-тихому".
Снайпер 54 ОРБ Богдан з гвинтівкою. Суспільне Чернігів
Розповідає: кожному вдалому пострілу передують дні важливої роботи – дорозвідка, вибір місцевості, підготовка до виходу на позиції. Заходять снайпери невеликими групами на кілька днів. Крім зброї та амуніції з собою беруть рюкзак, який важить до 40 кілограмів.
"Тобі все обовʼязково треба і ще тобі щось на позиції буде мало, коли ти вже щось згадаєш. Ти не можеш сидіти, як піхотинець, в окопі з таким приладом і виконувати якісь бойові завдання. Чим непомітніший ти, тим безпечніше для тебе. Ти зберігаєш своє життя".
Сергій у снайпінгу пів року. До лав ЗСУ чоловік став у 2014 році та прослужив до 2019-го. Повномасштабне вторгнення російської армії зустрів у Польщі та вже через кілька днів повернувся до України.
"Потрапив до піхотного батальйону. Назву казати не буду. Вже розформований. Брали участь у Бахмутських операціях. Під Черніговом оборону тримали. В Лукашівці було трохи. Потім наказом дуже впливової людини переведений в цей батальйон в снайперський підрозділ".
Снайпер 54 ОРБ Сергій. Суспільне Чернігів"Кажуть, що будь-який снайпер може стати піхотинцем, але не будь-який піхотинець стане снайпером. До цього треба дорости. Я спочатку піхотинець. Потім штурмові загони. Потім марксмен – десь рік чи два я марксменом був. Потім випала нагода поїхати на курси й отримати сертифікат", — розповів Сергій.
Читати ще
Читати ще
18 українських бійців дали бій колоні російської техніки: як проходила битва на околицях села Ольшана на Чернігівщині