Справа Шавлюка: вінницькому блогеру продовжили запобіжний захід та призначили судове засідання у справі

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Судове засідання щодо продовження запобіжного заходу Олександру Шавлюку. Суспільне Вінниця

Вінницький міський суд 20 лютого продовжив запобіжний захід блогеру Олександру Шавлюку: на 60 діб тримання під вартою без права внесення застави. А на 24 число призначили підготовче судове засідання за обвинувальним актом.

Про це із зали суду повідомила кореспондентка Суспільного.

Під час засідання прокурор Мазуренко клопотав про продовження запобіжного обвинуваченому на 60 діб без визначення розміру застави.

"Кримінальне провадження за обвинуваченням Шавлюка закінчено, обвинувальний акт направлено до Вінницького міського суду. Але наразі, враховуючи ті обставини, що судове засідання призначено на 24 лютого, але строк запобіжного заходу закінчується 22 лютого, тому звертаюся з клопотанням ч. 6 ст. 199 щодо продовження строку запобіжного заходу", — сказав прокурор.

За його словами, Шавлюка підозрюють у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та шахрайстві, а це частина 1 статті 114-1 та частина 1 і 2 статті 190 Кримінального кодексу України. Якщо його провину доведуть, йому загрожує до восьми років позбавлення волі.

Судове засідання щодо продовження запобіжного заходу Олександру Шавлюку. Суспільне Вінниця

На думку прокурора, обвинувачений, перебуваючи на волі, до судового засідання може знищити, сховати чи спотворити речові докази (документи), до яких він має доступ. Це стосується також й інформації, яка міститься на його Ютуб та Telegram-каналах. Також прокурор вважає, що Шавлюк може незаконно впливати на "потерпілих", аби вони змінили свої показання.

"Завдяки авторитету та використовуючи свої спеціальні зв'язки у суспільстві, іншими якостями чи можливостями може незаконно впливати на потерпілих у кримінальному провадженні з метою схилення їх до зміни показань під час проведення досудового розслідування, зокрема, шляхом підкупу, примусу, погроз, зйомки, поширення проти них провокативних відео в мережі інтернету з метою зміни або відмови їх від показів, а також на експерта, який проводить судову експертизу в даному кримінальному провадженні", — сказав Мазуренко.

Шавлюк із таким клопотанням не був згодним та просив відмовити в задоволенні даного клопотання й дати можливість внести йому заставу.

Шавлюк у залі суду. Суспільне Вінниця

"Я не довіряю українському суду", — сказав він на початку засідання та вважає, що його тримають під вартою, як політв'язня. Також, за його словами, оскільки матеріали вже передані до суду, то нічого "спотворити" він не може, а "потерпілих" за статтею 114-1 немає.

"Потерпілі є за статтею 190 (Шахрайство), а саме їх четверо, але це проступок. А за проступок під вартою не тримають. Це неможливо. Тому, змішуючи потерпілих у 190 статті та тих, яких не існує у статті 114-1, прокурор навмисне вводить в оману суд", — сказав Шавлюк.

За його словами, йому інкримінують "тяжкий злочин", але законній діяльності ЗСУ він не перешкоджав, і його тримають "за ненасильницький злочин", а саме за словесну образу працівника ТЦК.

Не згодна була з клопотанням прокурора та заперечувала його й адвокатка Порохненко, а підозру назвала "необґрунтованою".

Суддя Руслан Каленяк. Суспільне Вінниця

Суддя ж ухвалив рішення продовжити запобіжний захід Шавлюку.

"Суд постановив: клопотання прокурора задовольнити, а саме — продовжити тримання під вартою Шавлюку Олександру Вікторовичу на 60 діб — до 20 квітня 2025 включно", — сказав суддя Руслан Каленяк.

Що відомо про справу Олександра Шавлюка

31 жовтня 2024 року Служба безпеки України затримали блогера з Вінниці Олександра Шавлюка. Чоловіка підозрюють у шахрайстві та перешкоджанні Збройним силам України.

За інформацією слідства, влітку 2024 року його внесли до бази "Миротворець" як особу, що займається "аферизмом і провокаціями".

Слідство вважає, що Шавлюк привласнив донати, які збирав на потреби українських військових, а також закликав читачів свого Telegram-каналу уникати мобілізації.

Новости Украины