США запровадили санкції проти міжнародної мережі, яка сприяла військовим програмам Ірану

Мінфін США. Фото: Associated Press

Сполучені Штати 18 жовтня оголосили про запровадження нових санкцій проти двох десятків фізичних та юридичних осіб в Ірані, Венесуелі, Китаї й Гонконгу, які сприяли іранським програмам з виготовлення ракет і дронів.

Про це йдеться у пресрелізі Офісу контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

"Сьогодні OFAC запровадив санкції проти 11 осіб, восьми організацій і одного судна, які базуються в Ірані, Гонконгу, Китаї та Венесуелі", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що всі вони забезпечували сприяння ракетній програмі Ірану, а також виробництву безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

"Особи, визначені сьогодні, матеріально підтримували Корпус вартових ісламської революції (IRGC), Міністерство оборони та Управління матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану (MODAFL) або їхніх підпорядкованих структур у виробництві та передачі ракет і БПЛА", — зауважили у Мінфіні США.

Також Мінфін США в координації з Держдепом, Міністерством торгівлі та Мін’юстом країни випустили нові керівні положення для приватної промисловості щодо закупівлі іранських ракет. У цих документах уточнюється відповідальність за такі дії та пов’язані з ними ризики щодо нових санкцій з боку США та інших обмежень.

Напередодні заступник міністра закордонних справ Ірану з політичних питань Алі Багері Кані повідомив, що з 18 жовтня з країни офіційно зняли ембарго ООН на продаж ракетної зброї.

Позиція Ірану щодо війни РФ проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.

За даними української розвідки, РФ замовила в Ірану понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні Інститут вивчення війни інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати росіян користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що в армії РФ з'явився другий майданчик для запуску дронів. Тепер окупанти почали запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

10 червня офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує з Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може бути запущений у 2024 році.

Джерело

Новости Украины