За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото: Суспільне Чернівці
Від початку року у Чернівецькій області 9 релігійних громад змінили релігійну підлеглість й перейшли від Української православної церкви до Православної церкви України.
Про це на брифінгу 10 листопада повідомила заступниця начальника обласної адміністрації Юлія Грицку-Андрієш.
Які громади перейшли до ПЦУ
Цьогоріч канонічне підпорядкування змінили релігійні громади сіл Рингач, Погорілівка, Чорний Потік, Прилипче, Росошани, Бережонка, Іванівці, Каплівка та міста Сокиряни.
Які відбувається перехід
Заяви про перехід та нові статути релігійних організацій реєструють в обласному управлінні культури. Грицку-Андрієш каже, в середньому реєстрація відбувається впродовж двох тижнів.
"Після цього відбуваються судові засідання, бо зрозуміло, що ніхто так просто не відпускає релігійні організації. Це теж може тривати роками".
В обласній військовій адміністрації юристи консультують людей, які ініціюють перехід громади. Також допомагають їм правильно оформлювати документи. Грицку-Андрієш каже, це потрібно для можливих судових засідань.
"У прийомні дні — вівторок і четвер — представники громад можуть прийти, принести документи й фахово доопрацювати. Після цього ми будемо реєструвати перехід, оскільки часто є багато помилок при поданні переліку документів", — каже начальниця обласного управління культури Олена Боднар.
Загалом в області зареєстровано майже 400 релігійних організацій Української православної церкви московського патріархату та понад 150 — Православної церкви України. З 2019 року в області 33 релігійні громади перейшли до ПЦУ, каже Грицку-Андрієш.
Як релігійній громаді змінити підлеглість
- Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
- Рішення мають засвідчити підписами.
- Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Також надати список не менше десяти засновників релігійної громади.
- Має бути документ з правом власності чи користування приміщенням або письмова згода його власника, що він дозволяє громаді користуватися приміщенням.
- Ці документи передають до місцевої адміністрації з заявою на ім'я голови ОВА.
- Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
- Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.