Столиця відбудови: півсотні світових спеціалістів об’єдналися довкола відновлення України на прикладі Ірпеня

Півсотні світових спеціалістів об’єдналися довкола відновлення України на прикладі Ірпеня. Про це повідомляють у пресслужбі проєкту Irpin Reconstruction Summit.

Світові спеціалісти з понад 10 країн та 3 континентів об’єднались в проект з відновлення України на прикладі міста Ірпінь. У співпраці з Gensler було проведено зустріч, для планування дорожньої карти відбудови Ірпеня, у якій взяли участь понад 50 найкращих спеціалістів світу. Учасники представляли низку організацій, включаючи ООН, Комітет регіонів (ЄС), а також фахівці з США, Чилі, Франції, Італії, Великобританії та Німеччини.

Як стало відомо, на зустрічі обговорили бачення довгострокової реконструкції Ірпеня, запропоноване американською компанією Gensler, як «міста-саду з розумним серцем», де навколишнє середовище, економіка та технології є пріоритетними для створення сталого та стійкого міста, яке має перспективи швидкого відновлення та економічного зростання. Стратегія плану встановлювлює жителів Ірпеня як орієнтир для реалізації, так як саме вони стануть рушієм у перетворені їхнього рідного міста на ключову модель для реконструкції інших міст України.

«Наше планування має бути орієнтоване на бачення жителів — людей, які збираються жити в цьому місті та використовувати його інфраструктуру», — додала старший стратег Gensler, Надія Волчанська.

В той же час на зустрічі погодили, що буде проведено опитування населення, щоб отримати інформацію та переконатися, що реконструкція відповідає потребам і бажанням людей, а також унікальним характеристикам міста. Результати опитування покладуть в основу подальшого плану відбудови і зберуть наступну зустріч.
Завдяки презентаціям низки організацій, у тому числі Green Building Council Italia , Stefano Boeri Architetti , Centro de Inteligencia Territorial (CAWG) та Interland, зустріч стала платформою для обміну планами та стратегіями щодо реконструкції міста Ірпінь.

«Відбудова Ірпеня має слугувати моделлю для всієї міжнародної спільноти, втілюючи дух стійкості та незламності українського народу в нашому прагненні до свободи», – зазначив голова Інвестиційної ради Ірпеня, Володимир Карплюк.

Завершуючи зустріч, Ірина Ярмоленко, керівниця проекту IRS, заявила, що її переповнює гордість бути частиною зусиль з відновлення, назвавши зустріч «вирішальним кроком до об’єднання зацікавлених сторін і стимулювання прогресу».

Джерело

Новости Украины