Священник УПЦ (МП) напідпитку погрожував військовим біля Троїцького собору: що каже поліція та Чернігівська єпархія

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Павло Солодовник

19 жовтня на територію Свято-Троїцького собору заїхали двоє чоловіків на автомобілі Renault та почали провокувати військових, які наразі охороняють цю культову споруду. Про це Суспільному розповів журналіст сайту "Челайн" Павло Солодовник. Що з цього приводу кажуть у поліції, та як на це відреагували у Чернігівській єпархії УПЦ (МП)УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви. — читайте далі.

Погрожували військовим

За словами Солодовника, військові, які охороняють храм, — його товариші. Двох невідомих їм людей військові побачили на території храму приблизно о 13:40.

"Ці люди вийшли з авто, походили по території комплексу. Потім почали провокувати на бійку, погрожувати військовим, обзивати нецензурщиною, всіляко провокувати, щоб проти них застосували силу чи що. Візуально і не візуально, було чітко зрозуміло, що ці люди були п’яними — порушена координація, плутанина у деяких словах, різкий запах алкоголю".

Павло Солодовник. ФОТО: Фейсбук-сторінка Павла Солодовника

Люди з автомобіля побули на території храму 10-15 хвилин. Потім військові викликали поліцію, каже Солодовник.

"Я приїхав на місце, а там уже працювала поліція. Цей автомобіль стояв на парковці за Троїцьким храмом. Ті двоє спочатку взагалі не виходили з машини, на той момент, коли я приїхав. Я показав їм своє журналістське посвідчення, попросив коментаря. Вони ледве сказали, що без адвоката нічого говорити не будуть".

Що кажуть у поліції

Речниця патрульної поліції області Руслана Железняк у коментарі Суспільному повідомила, що 19 жовтня о 13:42 до них дійсно надійшов виклик, що двоє чоловіків у нетверезому стані погрожують військовим, які несли службу біля Свято-Троїцького монастиря.

Один зі священників під час спілкування з патрульними поліцейськими. ФОТО: Павло Солодовник

За її словами, водій автомобіля відмовився проходити огляд на стан сп'яніння, відтак на нього склали протокол за статтею 130 КУпАП (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

Санкція статті передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 гривень, — ред.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Погрози журналісту

За інформацією Павла Солодовника, за кермом автомобіля був настоятель Свято-Миколаївської парафії УПЦ (МП) у селі Шестовиця — Руслан Горобець, а пасажиром в автомобілі був священник та іподиякон Свято-Троїцького собору УПЦ (МП) — Лука Фесік.

Пасажир автомобіля, який на думку Павла Солодовника є іподияконом Свято-Троїцького собору — Лука Фесік. ФОТО: Павло Солодовник"Потім Руслан Горобець ледве-ледве вийшов із-за керма. На той момент я вже дізнався, що це були обидва священники. Давай мені погрожувати. Різкі форми вживали. Він казав: «Я тебе тут зараз зарию», «Я тебе зараз на Одесу відправлю». Я кажу: «Так вам же не можна так казати, ви ж священник?». Він зовсім в неадекватному стані на той момент був".

Журналіст повідомив, що всі ці дії він зафіксував та готує відповідну заяву до правоохоронних органів.

Як ситуацію коментують у Чернігівській єпархії

Секретар Чернігівської єпархії УПЦ (МП) Ігор Пидан у коментарі Суспільному підтвердив факт сутички між священником та військовим. Проте він каже, що там був лише один священник, можливо маючи на увазі саме іподиякона Свято-Троїцького собору.

Секретар Чернігівської єпархії УПЦ (МП) Ігор Пидан. ФОТО: Суспільне Чернігів"Щось було там, але я ще сам до кінця не знаю, що саме, бо не чув усіх версій. Мені священник сказав, що він зробив військовим зауваження. Сьогодні не можу спитати навіть у військових їхню думку, бо їх тут немає. Священник там був один, він зробив військовим зауваження, бо вважає, що вони там не мають права стояти".

Суспільне намагається отримати коментар священників та готове оприлюднити їхню позицію у наступних матеріалах.

Чому військові перебувають на території Свято-Троїцького собору

26 пам’яток архітектури, серед яких найдревніші православні храми Чернігова, якими користується УПЦ (МП), з 5 жовтня досліджує комісія Міністерства культури. За результатами обстежень, зокрема опечатали та закрили доступ парафіянам і священнослужителям й до Свято-Троїцького собору.

Голова комісії Мінкульту Мар’яна Томин про результати перевірки Свято-Троїцького собору говорила так:

"На цей момент нас особливо турбує верхній поверх і підвальні приміщення, це написи настінні. Тільки є один момент, що тут є останки святих. І так само є три музейних артефакти, які, я думаю, представники громади мають повернути. То механізм буде такий: зараз нам три предмети музейного фонду повернуть і все-таки останки святих залишаються в цьому храмі, але він буде закритий"

Мар’яна Томин. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами директорки департаменту, робота комісії триватиме місяць і її висновки оприлюднять. Всі храми поки що будуть закритими.

"Про ніякі богослужіння мови йти не може, тому що будуть працювати спеціалісти».

Саме тому військові забезпечують правопорядок на території Свято-Троїцького собору, який закритий на час роботи відповідних спеціалістів.

Новости Украины