Новий різновид коронавірусу є мутованою версію вже давно відомого штаму «Омікрон».
Нова версія Covid шириться планетою / фото REUTERS
Сильно мутований новий варіант Covid, що отримав назву «Пірола», стрімко поширюється світом та викликає занепокоєння урядів.
Як пише Independent, «Пірола» є найновішою версією штаму «Омікрон», яка з’явилася цього літа. Вона має 34 нові мутації, які можуть значно послабити ефективність протиковідних вакцин.
«Піролу» наразі виявили у 15 країнах світу:
Відео дня
- Данії,
- Франції,
- США,
- Швеції,
- Таїланді,
- Ізраїлі,
- Іспанії,
- Канаді,
- Португалії,
- Австралії,
- Німеччині,
- Південній Кореї,
- Японії.
Які симптоми має штам «Пірола»?
Оскільки «Пірола» – це різновид «Омікрону», то й симптоми у них фактично ті ж самі. Згідно з дослідженням науково-медичного центру ZOE Health Study, цей різновид коронавірусу має п’ять найпоширеніших симптомів «Омікрону»:
- нежить,
- головний біль,
- втома (легка або сильна),
- чхання,
- біль у горлі.
Однак, згідно з дослідженням New Scientist, зазвичай до них додаються ще три симптоми: діарея, подразнення очей і висипання.
«Пірола» має значну кількість мутацій у вірусному геномі порівняно з іншими циркулюючими зараз варіантами Covid-19. Однак дані наразі занадто обмежені, щоб зробити чіткі висновки про здатність цього штаму вірусу до передачі, тяжкості перебігу хвороби або імунологічних властивостей», – заявив доктор Рену Біндра з Агентства охорони здоров’я Великобританії.
Загроза від коронавірусу – останні новини
Як писав УНІАН, COVID-19 перейшов до категорії сезонних захворювань на рівні з грипом та іншими респіраторними вірусними інфекціями. Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін, ковід не зникає, і за перший тиждень вересня в Україні було зареєстровано 1,2 тис. випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. При цьому у 200 випадках, переважно у людей, старших за 50 років, ковід був у доволі важкій формі, що потребувала госпіталізації. Семеро людей померли.
Примітно, що український уряд остаточно скасував усі карантинні обмеження лише 1 липня цього року. Це стало важливим моментом переважно для державних структур, для яких режим карантину означав роботу за певними протоколами. А от для пересічних громадян карантин закінчився 24 лютого 2022 року.