Суд арештував нерухомість харківської чиновниці

Арешт накладений на квартири, землю та автівку.

Правоохоронці проситимуть суд відправити підозрюваних під варту.

Суд наклав арешт на майно колишньої директорки управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради Вікторії Грецької-Мирогородської та засновника комп’ютерної академії «ШАГ» Віталія Зайцева, яких підозрюють у заволодінні трьомамільйонами гривень із бюджету Харкова.

«Ми працюємо над цією справою спільно з СБУ, вже провели низку обшуків, вилучили докази. Фігурантка вже не обіймає своєї посади, обом ми повідомили про підозру. В суді будемо наполягати на триманні під вартою на час слідства. Поки ж арештували майно — нерухомість фігурантів, зокрема квартири, земельні ділянки, також автомобіль «Рендж Ровер», придбаний через місяць після зняття готівки. Мабуть, просто співпадіння», — повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

Нагадаємо, Грецьку-Миргородську та Зайцева підозрюють за ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна та позбавлення права обіймати певні посади.

Як писав UA-NEWS.in.ua, СБУ викрила схему заволодіння коштами міського бюджету, яку придумала Вікторія Грецька-Миргородська та засновник комп’ютерної академії «ШАГ» Віталій Зайцев. Завдана шкода склала понад три мільйони гривень.

За даними слідства, підприємець мав розробити пакет програмного забезпечення для безпілотників, чиновниця — купити це програмне забезпечення за гроші з бюджету. Однак слідчі встановили, що міській владі воно не було потрібно, оскільки жодного безпілотника на балансі міськради немає. Про допомогу ЗСУ також не йшлося.

Сергій Болвінов розповів, що чиновниця вирішила не проводити аукціону та одразу перерахувала бюджетні кошти на рахунок фізичної особи-підприємця.

«Саме з цих грошей підприємець заплатив програмістам з Вінниці — понад мільйон гривень. А всю решту суми зняв готівкою сумами по 100 тисяч. Те, що зрозуміло будь-якій людині з мінімальним логічним мисленням, підтвердили й спеціалісти – немає сенсу виробляти та купувати такі пакети програмного забезпечення, якщо не маєш БПЛА», — написав Болвінов.

Джерело

Новости Украины