«Такі змагання — це можливість розвитку»: у Вінниці пройшла Спеціальна Олімпіада України

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Учасники Спеціальної Олімпіади України. Суспільне Вінниця

У Вінниці 4 травня відбулася Спеціальна Олімпіада України. Участь у ній взяли 60 спортсменів з десяти областей. Це люди з аутизмом, синдромом Дауна та вадами розумового розвитку, розповіла Суспільному регіональна директорка олімпіади у Вінницькій області Леся Самойленко.

Учасники Спеціальної Олімпіади України з різних областей. Суспільне Вінниця"Такі змагання — це можливість розвитку. Коли діти нашої категорії займаються спортом, то їм потрібно до чогось прагнути. Це можливість брати участь у змаганнях, як і в інших дітей. Це рівні права і можливості , можливість розвитку та представляти Україну на міжнародному рівні. Переможці матимуть можливість взяти участь у всеукраїнських змаганнях", — сказала Леся Самойленко.

Регіональна директорка Спеціальної Олімпіади України у Вінницькій області Леся Самойленко. Суспільне Вінниця

Олімпіаду провели на базі 24-ї гімназії.

Учасники Спеціальної Олімпіади України. Суспільне Вінниця

У Вінниці такий захід проводять вдруге, розповіла директорка міського департаменту освіти Оксана Яценко.

"Змагання з легкої атлетики проводимо сьогодні для спортсменів з десяти областей України. Це дуже важливо для всіх людей зберігати фізичну форму, моральний дух, психологічну рівновагу. Змагання і спорт, здоровий спосіб життя цьому допомагають. Олімпіада важлива ця, бо люди ці мають бути почуті, вони мають ті ж права", — розповіла Оксана Яценко.

Директорка міського департаменту освіти Оксана Яценко. Суспільне Вінниця

Спортсмени змагалися у таких категоріях, як біг, стрибки з місця, метання м'яча та естафета.

Андрій Онуфрієнко чіпляє номер на футболку спортсмена. Суспільне Вінниця

З Одеси своїх спортсменів привіз тренер Андрій Онуфрієнко. Суспільному чоловік розповів, що він учасник п'яти Паралімпійських ігор. Виступав на дистанціях 100, 200, 400 м, стрибки і дві естафети: 4 по 100 і 4 по 400. Також це був біг з перешкодами: 400 м з бар'єрами.

Андрій Оніфрієнко. Суспільне Вінниця

Закінчивши спортивну кар'єру, чоловік вирішив у себе в місті відкрити фізкультурно-спортивний комплекс "Інваспорт". З 2021 у нього, розповів, почали займатися люди не лише з ДЦП, а й з іншими нозологіями.

"Це вперше, коли я вивів своїх спортсменів на обласні змагання. Я привіз двох учасників. Хлопця з синдромом Дауна та дівчину з ДЦП та розумовими вадами. Вони дуже хотіли. Такі заходи варто проводити частіше для таких людей. Коли я починав займатися спортом, то думав, кому воно треба, крім мене. Та спорт він реабілітує, об'єднує, дає стимул в житті людям. Самооцінка росте у таких людей, планка росте, вони тягнуться до нормального рівня життя, дисципліна росте. Ми готувалися плідно", — сказав Андрій Онуфрієнко.

Олена Сіянчук. Суспільне Вінниця

Приїхала на змагання у Вінницю підопічна Андрія — 37-річна Олена Сіянчук. Вона вадами розумового розвитку.

"Рік займається спортом. Хвилювалася трохи. Спорт дає можливість розвиватися та бути красивою", — розповіла Олена.

Тетяна Голиборода. Суспільне Вінниця

21-річна Тетяна Голиборода з Вінниччини розповіла, що у таких заходах участь бере не вперше.

"Коли грали футбол, я навіть виграла свій кубок "Найкращий захисник воріт". Такі змагання дають мені сенс єдності, відчуття, що я не одна така, що має особливі потреби. Є інші діти, які страждають на розлад аутичного спектру. Такі змагання нас мотивують та єднають", — сказала Тетяна.

Андрій Підварко відкриває змагання. Суспільне Вінниця

Спеціальна Олімпіада України з легкої атлетики — це відбірковий турнір.

Учасники Спеціальної Олімпіади України біжать дистанцію. Суспільне Вінниця

Переможці візьмуть участь у всеукраїнських змаганнях, розповів виконавчий директор олімпіади Андрій Підварко.

Змагання Спеціальної Олімпіади України. Суспільне Вінниця"Ми дуже довго чекали на ці змагання. Вони включені в план МОН. Ми провели відбіркові змагання у 12 відносно безпечних областях України. Сьогодні команди з десяти областей. У нас кожні десять днів відбуваються якісь заходи: змагання, заходи, семінари. Завдання — залучити якомога більшу кількість дітей до спорту, здорового способу життя", — сказав Андрій Підварко.

Новости Украины