За інформацією: Суспільне Чернівці.
Буковинка Ганна Константин, яка відкрила спортклуб за грант для ветеранів та їхніх рідних. Суспільне Чернівці
Жінка каже, жителі громади потребують оздоровчих занять, але можливостей для цього мало – їй самій доводилося їздити до Чернівців, аби займатися спортом. Коли торік дізналася, що ветерани та їхні рідні можуть отримати грант на розвиток власної справи, вирішила спробувати відкрити власний спортивний клуб.
"Я прорахувала всі ризики. Розумію, що це маленьке місто, що я відкриваю і що цього виду бізнесу тут не було. Мене окрилювало те, що вже під час ремонту, закупівель, доставок до мене підходили люди і питали: "Коли? А що це буде? А такі тренажери будуть?".
Буковинка Ганна Константин, яка відкрила спортклуб за грант для ветеранів та їхніх рідних. Суспільне Чернівці
Додатково брала кредити
Перш ніж податися на грант Ганна вирішила розробити бізнес-план. Оскільки тоді на підприємництві не розумілася, звернулася до фінансистки, яка допомогла з цим. Першу заявку Ганни на участь у програмі відхилили, бо це збіглося зі змінами до умов гранту. Вдруге – довелося знову проходити співбесіду, але проєкт погодили.
"Була багато дрібних питань щодо обслуговування в залі, наприклад, чи будуть рушники. Коли ти ходиш в зал, то це – прийшов, роздягнувся і пішов – а я вже дивилася іншими очима: аналізувала і моніторила, щоби зробити, аби я могла створити цей осередок", – каже Ганна.
тренер спортклубу у Герці, який за грант для ветеранів відкрила буковинка Ганна Константин. Суспільне Чернівці
На облаштування спортклубу Ганна отримала 500 тисяч гривень з держбюджету – це максимальна сума для рідних військових. Тепер жінка має працевлаштувати двох людей – це будуть тренер та адміністраторка. Водночас суми гранту не вистачало на закупівлю усіх потрібних тренажерів, тому довелося брати кредити. Зараз підприємиця має 175 тисяч гривень боргу.
"Наприклад, у моєму бізнес-плані вказана лише одна бігова доріжка, а в мене їх – чотири, бо я вже так продумала. Думала, де б і що взяти, аби купити бігові, бо є люди, яким потрібно просто ходити. А на вулиці може бути дощ, сніг. У нас є стадіон, але він у небезпечному стані. Його вже роки обіцяють відбудувати. Люди не мають де турбуватися про своє здоров'я, а молодь – де зійтися й бути на одній хвилі", – каже Ганна.
Бігові доріжки у спортклубі. Суспільне Чернівці
Приміщення, де відкрили клуб, жінка орендує за 600 євро. Крім бігових доріжок, там є тренажери для силових тренувань, гирі, обладнання для фітнесу. В майбутньому Ганна планує також впровадити індивідуальні та групові заняття.
Загалом цьогоріч в області 144 людини отримали грант для створення чи розвитку власної справи, з них – 16 учасників бойових дій та подружжя військових. Про це Суспільному розповіла директорка обласного центру зайнятості Любов Кожолянко. Загальна сума грантів – понад 35 мільйонів гривень. Це дасть змогу створити в області понад 230 нових робочих місць.
Спортклуб у Герці, який відкрили за грант для ветеранів та їхніх сімей. Суспільне Чернівці
Як отримати грант
Подати заявку на грант для відкриття чи розвитку бізнесу можуть учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини чи чоловіки.
Щоб отримати грант, потрібно подати заявку та бізнес-план проєкту через портал "Дія". Один з банків, які беруть участь у програмі, має перевірити кредитну історію заявника, документи та оцінити бізнес-план.
Опісля учасник програми проходить співбесіду з центром зайнятості – від її результатів залежить, погодять надання гранту чи відмовлять.