За інформацією: Суспільне Вінниця.
Ігор Матковський. Суспільне Вінниця
"Майже 500 випадків за 6 місяців цього року. Якщо проаналізувати останні 50 років, то такої великої захворюваності не було за ті роки. На сьогодні у нас є можливість обстежити 150 людей, але так часто до нас не звертаються. В середньому за тиждень ми робимо до 10 таких аналізів. Але за необхідності ми можемо робити більше тестів", — сказав Ігор Матковський.
Пацієнти Вінницької обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні. Суспільне Вінниця
Хворі — переважно діти дошкільного віку. Через ускладнення недуги зареєстровано й один летальний випадок, розповіла заступниця директорки профільного департаменту області Тетяна Бондаренко.
"На жаль, у цьому році ми маємо перший за десять років летальний випадок. Це дитина, яка мала вік 6 місяців, підхопила від старших діток у родині й вона невакцинована, померла".
Пацієнти Вінницької обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні. Суспільне Вінниця
В інфекційному боксовому відділенні обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні — 10 пацієнтів із підтвердженим кашлюком. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення Анжеліка Колесник.
"Із них одна дитина 15 років, інші — до року йодна дитина 1,6 місяця, і є мама 18 років, яка теж не щеплена була", — сказала Анжеліка Колесник.
Пацієнти Вінницької обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні. Суспільне Вінниця
Стан пацієнтів середньої важкості. Кисневої підтримки поки не потребують. У палаті інтенсивної терапії пацієнтів немає.
"Стан дітей усіх середньої важкості. Ніхто не потребує кисню, але вони дуже кашляють, того ми відсмоктуємо слиз, аби діти могли дихати".
Тиждень у лікарні перебуває Іванна разом із семимісячним Ромою. Вона розповіла, щодо лікарні сина ушпиталили, бо був задушливий та тривалий кашель, а ще температура тіла понад 38 градусів. Тест на кашлюк виявився позитивний.
"Малий дуже сильно кашляв і так, що аж задихався, але зараз легше. Ми лікуємося. Лікування безкоштовне", — сказала Іванна.
Медичне обладнання. Суспільне Вінниця
За добу їхній заклад приймає в середньому одного-двох пацієнтів із підтвердженим кашлюком. Лікування — довготривале, займає щонайменше 20 -30 днів, сказала Колесник.
"Кашлюк — це інфекційне захворювання, яке викликане бактерією Bordetella pertussis і ще є збудники, і паракашлюк, який перебігає з кашлем. Дитина не може справитися із вдихом, пробігає з ускладненнями: пневмонія, бронхіти, а також і може навіть піти крововилив у мозок чи в очі та по шкірі. Якщо період кашельний триває два тижні, то спазматичний кашель — від 2 до 8 тижнів", — розповіла Колесник.
Медичне обладнання. Суспільне Вінниця
Аби вберегтися від важкого перебігу недуги, потрібно імунізуватись, сказала Тетяна Бондаренко. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, його потрібно наздогнати якомога швидше. В області вакцини проти кашлюка є в достатній кількості.
"Вакцина безкоштовна, вона якісна, є в достатній кількості, вона перекваліфікована Всесвітньою організацією здоров’я. Хочу наголошувати на тому, що, не зважаючи на відключення світла через обстріли РФ, наші заклади охорони здоров’я дотримуються холодового режиму. Ми отримали велику кількість холодильників, які цілодобово вимірюють температуру для збереження вакцини, крім того, заклади мають генератори у моменти відключення світла. Ми щільно це контролюємо. Наші медпрацівники завжди говорять батькам, щоб ті не боялися болю, почервоніння в місці ін’єкції, два дні температурки після вакцинації", — сказала Бондаренко.