«Там війна була, ракети літали»: як на Вінниччині живе табір етнічних ромів із Донеччини

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Переселенка з Донеччини з дітьми. Фото: Суспільне Вінниця

З Донеччини на Вінниччину в село Потоки переїхав табір етнічних ромів: 68 переселенців, з них 36 — діти. Усі один одному рідня. Спершу приїхала одна сім'я, а за ними — ще кілька. Усі багатодітні. Деякі у селі вже покупуляли хати, решту — місцеві пустили пожити у будинках задарма, розповів Суспільному старійшина роду — Михайло Терпак.

Суспільне Вінниця

Чоловік сам із Закарпаття. На Донеччину перебрався після одруження. Там народилося його п'ятеро дітей і четверо внуків. Коли 2022 РФ пішла у повномасштабний наступ, тікали від "руського миру", каже, з Констянтинівки на Вінниччину.

"Люди дали хату пожити. Поки купити її не можу. Живемо, поки не виганають", —каже Михайло Терпак.

У будинку три кімнати. Тісно, зате, каже чоловік, всі під одним дахом: два сини та донька з двома дітьми.

На цій же вулиці оселився з родиною і найстарший син Михайла — Євген.

"Втекли, бо там бомблять. Родичі покликали. Тут і поселилися. Бо домівки вже немає", — каже Євген Терпак.

"Діти боялися. Вони все чули, для них це шок", — каже дружина Євгена — Христина Сурмай.

Суспільне Вінниця

"Там війна була, ракети літали, щоб у нас не влучили. Переживав за братів, батьків", — розповідає син Артур.

У подружжя Євгена та Христини п'ятеро дітей: Артур, Ганна, Тимур, Вова і Даня. Христина нині вагітна вшосте. Чекають на хлопчика. Планують назвати Денисом.

Поселити разом увесь табір ромів з Донеччини, що налічує 68 людей, у Потоках немає де — каже староста села Галина Деркач. Живуть групами, окремо.

Суспільне Вінниця

"Приїздили сім'ями, сідали під сільрадою з сумками і ставили перед фактом, що не мають, де жити. Зараз багато з них купили будинки або дали їм. Гуртожитку чи багатоквартирного будинку, щоб їм дати, у нас немає. Вони усі представники ромів, але за національністю українці", — розповідає Галина Деркач.

Суспільне Вінниця

Переселенці нині облаштовують у помешканнях побут. Роботи у селі немає, каже старійшина Михайло. Продуктами й речами допомагають місцеві.

"Поки немає чим займатися, це ж чужа хата. Яке тут господарство. Роботи немає. Тут двічі на тиждень автобус їздить, а на машині на роботу не наїздишся", — каже Михайло Терпак.

Новости Украины