За інформацією: Суспільне Чернігів.
Помічниця фізичного терапевта Марина Коломієць. Суспільне Чернігів
За словами Олега Близнюка, на повноцінне відділення реабілітації, частину грошей виділили з міського бюджету.
"Фінансування було частково з бюджету міської лікарні, яка фінансується коштом НСЗУ. Також взяли участь декілька благодійників, які придбали обладнання, надали фінансову допомогу. Це сприяло відкриттю цього пакету стаціонарної реабілітації".
Медичний директор закладу Олег Близнюк. Суспільне Чернігів
Заняття з логопедом у реабілітаційному відділенні у Прилуках. Суспільне Чернігів
Пацієнтці Анні Дроговоз зараз 35. 10 років тому вона потрапила у ДТП та зазнала травми спинного мозку.
"Я не могла рухати шиєю. Корсет був. Ні плечима, ні руками — взагалі нічим. Рік зі мною займався реабілітолог. Я лежала на кушетці й він щодня мені просто піднімав руку і казав: «Уявляй, що робиш це сама»".
Пацієнтка реабілітаційного відділення Анна Дроговоз. Суспільне Чернігів
Перших два роки після травми, пригадує жінка, проходила безперервну реабілітацію у профільному центрі в селі Андріївка неподалік Чернігова. Завдяки цьому повернула контроль над верхньою частиною тіла. Останніх два тижні Анна лікується у Прилуцькій центральній міській лікарні.
"Для когось це життєво необхідно. Це дуже класно. Так і має бути, щоб у кожному місті була реабілітація. Хай вона не така дієва, тривала по часу. Хай дві години вдень, але все одно, щоб не було застоїв, не було контрактур, щоб тебе міг оглянути фахівець", — каже жінка.
Пацієнтка Анна Дроговоз на реабілітації. Суспільне Чернігів
50-річний Віталій також проходить курс реабілітації. В грудні минулого року у чоловіка стався інсульт.
"Був уражений правий бік – рука, нога. Вони мене, можна сказати, поставили на ноги. З початку навчали ходити, працювати руками, працювати над собою. Самому це зробити дуже важко".
Пацієнт реабілітаційного відділення Віталій. Суспільне Чернігів
Стаціонарна реабілітація в Прилуцькій центральній міській лікарні. Суспільне Чернігів
Наразі стаціонарну реабілітацію пройшли двоє пацієнтів, каже реабілітолог Віктор Рябоволенко. Нині мають п'ятьох лікарів та п'ятьох асистентів, а також команду з молодшого медичного персоналу.
"Ми підходимо комплексно – фізіотерапевтичні процедури, ерготерапія, терапевтичні вправи, механотерапія, терапевти з мови – логопеди, психолог. Це називається на сучасній медичній термінології мультидисциплінарна команда, яка розробляє індивідуальний план реабілітації й пацієнт повинен пройти 14 процедур, а держава нам оплатить послуги".
Реабілітолог Віктор Рябоволенко. Суспільне Чернігів
Читати ще
Читати ще «Палату героїв» відкрили в гематологічному відділенні Чернігівської обласної дитячої лікарні