Телескоп «Вебба» знайшов новий тип зірок, який розгадує одну з таємниць Всесвіту

Вчені сподіваються, що ці зірки допоможуть їм пролити світло на загадку темної матерії.

Телескоп виявив дивні зірки / фото NASA

Космічний телескоп NASA «Джеймс Вебб» знайшов три яскравих об’єкти величезних розмірів, які живляться анігіліруючими частинками темної матерії.

Подальше їх дослідження може дати нове уявлення про тип матерії, яка залишається однією з найзагадковіших у фізиці. В даний час темна матерія визначена як компонент Всесвіту. Її наявність визначається гравітаційним тяжінням, оскільки вона не поглинає, не відбиває і не випромінює світло, що робить її надзвичайно важкою для виявлення, передає Independent.

«Виявлення нового типу зірок саме по собі дуже цікаве, але якщо виявиться, що це темна матерія… це, було б грандіозно», — прокоментувала співавтор дослідження Кетрін Фріз з Техаського університету.

Відео дня Вчені виявили «заборонену» планету: її існування суперечить всім теоріям Астрономи виявили шість стародавніх галактик: їх розміри і вік шокують

Вчені підрахували, що темна матерія становить близько чверті відомого Всесвіту. Її природу астрономи ще не встановили, але підозрюють, що вона може бути утворена новим типом невідкритих елементарних частинок. Ними можуть бути теоретичні слабко взаємодіючі масивні частинки. Припускається, що ці частинки знищують себе при зіткненні, віддаючи тепло руйнуючим хмарам водню і перетворюючи їх у яскраво сяючі темні зірки.

Ідентифікація таких надмасивних «темних зірок», які можуть вирости до маси Сонця і навіть перевищити її в кілька мільйонів разів і бути в 10 млрд разів яскравіше, може відкрити новий аспект в розумінні темної матерії.

«Темні зірки «також можуть допомогти розгадати одне із загадкових спостережень телескопа «Вебба», яке припускає, що в ранньому Всесвіті було занадто багато великих галактик, щоб відповідати прогнозам про походження і долю космосу.

«Якщо деякі з цих об’єктів, які виглядають як ранні галактики, насправді є темними зірками, моделювання формування галактик краще узгоджується зі спостереженнями», — зазначила Фріз.

Дослідження показали, що вони існували приблизно через 320-400 млн років після Великого вибуху, що робить їх одними з найбільш ранніх об’єктів, які коли-небудь бачили.

Робота телескопа «Джеймс Вебб»

Телескоп вже рік працює в космосі. Він надіслав вченим унікальні знімки, що дають можливість поглянути на часи формування Всесвіту. А 12 липня NASA показало новий знімок телескопа»Джеймс Вебб», на якому на тлі червоного газу і хмар зоряного пилу відображено народження зірок.

Джерело

Новости Украины