Тендери на фортифікації у Чернігові виграли фірма депутата від «Рідного дому» та ФОП, зареєстрований в багатоповерхівці

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Будівництво фортифікацій на Чернігівщині у 2024 році. ОК «Північ»

Управління ЖКГ Чернігівської міськради провело тендери на зведення фортифікаційних споруд біля Чернігова. За даними в системі електронних закупівель Prozorro, відомо про 12 таких закупівель на загальну суму в 13,4 мільйона гривень. Переможців цих закупівель двоє: це фірма депутата облради від "Рідного дому" та ФОП Олександр Несін. Його Держаудитслужба у своєму звіті називає завдавачем збитків міському бюджету на 8,5 мільйона гривень. Докладніше про переможців торгів на зведення фортифікацій — читайте далі у матеріалі.

Будівельна фірма депутата облради

Шість тендерів на будівництво нових оборонних споруд загальною сумою понад 3,5 мільйона гривень виграло ТОВ "ФІРМА-МЖК "Сервіс". Ще дві угоди, на ту ж суму, очікують на підписання. За даними аналітичної платформи YouControl, фірмою керує Андрій Брюханов, а кінцевим бенефіціаром ТОВ "ФІРМА-МЖК "Сервіс" є депутат обласної ради від фракції "Рідний Дім" Ігор Желдак. Він до 2020 року був депутатом Чернігівської міськради від партії "Наш край".

Ігор Желдак. Facebook-сторінка Ігоря Желдака

ТОВ "ФІРМА-МЖК "Сервіс" створена у 1993 році, займалась ремонтом міського палацу культури, виконувала замовлення для комунального підприємства "Чернігівводоканал", управління капітального будівництва, управління освіти міської ради. Про це свідчать дані, оприлюднені в аналітичній системі YouControl.

За 2023 рік, за даними із YouControl, фірма Желдака виграла тендери у сфері державних закупівель на понад 69,5 мільйона гривень. У серпні 2024 року фінансовий аналітичний ресурс "Наші гроші" писав про тендер на будівництво укриття для ліцею у Тупичеві, який виграла ТОВ "ФІРМА-МЖК "Сервіс". Тоді журналісти заявили про завищені ціни на роботи та матеріали на цьому будівництві.

ФОП, зареєстрований у чернігівській багатоповерхівці, будуватиме шість фортифікаційних споруд навколо міста

Переможцем тендерів для будівництва захисних споруд на загальну суму у понад п'ять мільйонів гривень став ФОП Олександр Несін. Ще один договір у понад 1,4 мільйона гривень очікує підписання. Прізвище головного бенефіціара цього ТОВ відоме з часів облаштування меморіального комплексу Ялівщина. Саме Олександр Несін є бенефіціаром ТОВ "Іннолабс", яка займалась упорядкуванням меморіального комплексу на кладовищі Ялівщина.

Нагадаємо, тоді "Іннолабс" виграла тендер на суму 43 мільйони 700 тисяч гривень. Правозахисник та помічник депутатки міськради Марини Семененко Олександр Гашпар тоді заявляв, що фірма не має власних працівників, кваліфікації та матеріальних ресурсів для проведення цих робіт, а її функція зводиться до субпідрядника.

Читати ще

Читати ще Що відомо про фірму, яка виграла тендер на облаштування меморіалу в Ялівщині та які роботи там виконуватимуть

ФОП Олександр Несін зареєстрований у 2022 році в багатоквартирному будинку на вулиці Володимира Коваленка (колишня вулиця Пухова). У 2023 році фірма, яка спеціалізується на замовленнях управління ЖКГ Чернігівської міськради та КП "Паркування та ринок", виконала робіт на понад 8,4 мільйона гривень.

За словами начальника управління ЖКГ Ярослава Куца, з цією компанією управління співпрацює не вперше, раніше вони також будували фортифікаційні споруди.

"Річ у тім, що він має досвід в цих роботах, і він виконує вчасно і якісно ці роботи. Претензій до нього немає", — каже Куц.

Зазначимо, що цього року управління ЖКГ вже подавало на ФОП Несін до суду, аби стягнути збитки під час будівництва фортифікацій.

В ухвалі Господарського суду Чернігівської області від 9 вересня 2024 року йдеться, що управління ЖКГ звернулось з вимогою стягнути 8,5 мільйона гривень на користь управління. Сума збитків була обрахована за результатами перевірки Держаудитслужби.

"Позов обґрунтований тим, що управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено ревізію фінансово господарської діяльності Управління ЖКГ ЧМР за період з 01.04.2021 по 31.12.2023, за результатами якої складений акт ревізії від 19.03.2024 № 06-30/01. У ході проведення ревізії, за висновком Держаудитслужби, не підтверджені обсяги наданих послуг підрядником, за якими з місцевого бюджету оплачені кошти на загальну суму 8 554 350 гривень, як наслідок, місцевому бюджету завдані збитки на вказану суму."

Суд залишив заяву управління ЖКГ без розгляду.

Ярослав Куц пояснює: цей позов мав суто технічне завдання.

"Для того, щоб довести, що ти щось зробив (побудував, — ред.), і воно є. Треба ініціювати судовий розгляд. І в суді тільки суд може довести, що це є, що це робиться. Бо поїхати на місце, фотографувати, особливо фортифікаційні будівлі, для цього треба отримати дозвіл у військових. Тому я ні з ким не сперечаюсь, а просто подаю до суду. І хай в суді доводять, бо на слово ніхто нікому не вірить. Тому до ФОПу Несін претензій немає".

Читати ще

Читати ще Фортифікації навколо Чернігова: який їх стан та хто має за них відповідати

Новости Украины