Тернопільський священник написав монографію про історію одного з храмів Тернополя

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці, Тернопіль . Фото: uspb.te

Крім документів збереглися і давні ікони, розповів Віталій Козак.

"Це, зокрема, ікони давнього іконостаса, які збереглися десь, коли храм був підірваний.Вони зберігалися в людей. Найбільша плащаниця богородична поки що в Галичині. Навіть з реставраторами я спілкувався, більшого полотна вони не зустрічали такого типу.

Ці всі предмети пройшли реставрацію, зараз експонуються у храмі. Крім цього, дуже цікавий хрест розп'яття, походження якого також залишалося невідомим довгий час. Вдалося з'ясувати, що це копія роботи святого Альфонса Лігурія, засновника редемптористів.

Крім цього, чудотворна ікона пресвятої Богородиці Тернопільської, яка зберігалася в цей час, коли храм не діяв, у радянський період у храмі Різдва Христового, тому була повернена. Далі царські врата старого іконостасу. Вони ще не пройшли реставрації, це, напевно, останній елемент, який чекає ще своєї реставрації", — розповів Віталій Козак.

Презентація монографії відбудеться сьогодні, 25 травня, у храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

"О 16 годині, ми запрошуємо всіх наших парафіян, всіх, хто цікавиться історією Тернополя. Тому що, монографія має подвійну назву – Монастирська церква, але друга назва є до історії давньої тернопільської парафії.

Тобто, неможливо відокремити Монастирську церкву упродовж XIX-XX століття від загальної історії, тому що це була частина тої об'єднаної парафії. І ми не можемо говорити про Монастирську церкву, як про щось окреме".

За словами Віталія Козака, друга презентація запланована на початок місяця червня, вона відбудеться у краєзнавчому музеї.

Новости Украины