Тільки Росії не вистачає: країни-ізгої домовилися щодо спільного видобутку нафти та газу

Тегеран та Каракас мають намір співпрацювати в області експорту нафти, газового конденсату та побічних продуктів нафтовидобутку.

Сторони домовилися про спільну розробку родовищ нафти та газу / фото Ілюстрація REUTERS

На тлі масових антиросійських санкцій, введених у зв’язку з вторгненням РФ в Україну, Іран та Венесуела досягли угоди про нарощування співпраці в нафтогазовій сфері.

Як повідомляє Tasnim, сторони домовилися про спільну розробку родовищ нафти та газу. Крім того, Тегеран та Каракас мають намір співпрацювати в області експорту нафти, газового конденсату та побічних продуктів нафтовидобутку.

Міністр нафти Ірану Джавад Оджі і віце-президент Венесуели Делсі Родрігес підписали цілу серію відповідних документів, включаючи меморандум про взаєморозуміння.

Відео дня

Сторони домовилися працювати разом над модернізацією та реконструкцією венесуельських нафтопереробних і нафтохімічних комплексів за допомогою технічної та інженерно-конструкторської допомоги Ірану з метою максимально наростити потужності цих підприємств.

Позиція Ірану та Венесуели

Іран і Венесуела є країнами-ізгоями, оскільки протягом багатьох років знаходяться під санкціями. 

Санкції проти Ірану забороняють експорт в країну атомної, ракетної та значної частини військової продукції, прямих іноземних інвестицій в нафтогазову і нафтохімічну промисловість Ірану, експорт продукції тонкої нафтопереробки, а також будь-які контакти з Корпусом Вартових Ісламської революції (КВІР), банками та страховими компаніями, фінансові транзакції і співробітництво з морським флотом Ірану.

Венесуела була великим виробником нафти, видобуваючи понад 3,2 мільйона барелів на день протягом 1990-х років, але державна промисловість зазнала краху через недостатні інвестиції, корупцію та безгосподарне управління.

Санкції, введені адміністрацією Трампа, ще більше погіршили виробництво і витіснили західні компанії з країни. З 2017 р.США санкціонують фізичних осіб, підприємства та нафтові компанії, пов’язані з колишнім режимом Мадуро, як всередині, так і за межами Венесуели.

У травні 2022 року з’явилася інформація про те, що Венесуела може замінити Росію у нафтовому питанні. Повідомлялося, що в нафтовому ембарго з’являється несподіваний союзник. США готові були піти на політичні та економічні поблажки щодо тоталітарної Венесуели заради того, щоб Росія програла у війні.

У червні 2022 року в ході візиту венесуельського президента Ніколаса Мадуро в Іран Тегеран і Каракас оголосили про розрахований на 20 років план співпраці в галузі нафти, нафтопереробки, нафтохімії, а також оборони, туризму, культури і сільського господарства.

26 березня 2023 року в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Путін може передати ядерні «Іскандери» Ірану, Сирії та Венесуелі.

Міністри G7 не змогли домовитися щодо термінів відмови від вугілля

На території Запорізької АЕС вибухнула російська міна — ЗМІ

Прокуратура взялася за керівництво білоруської нафтогазової компанії: спливли цікаві деталі

27 березня повідомлялося про те, що Росія в обмін на дрони поставляє Ірану кіберзброю. Також Тегеран погодився надати ракети малої дальності і артснаряди.

12 квітня 2023 року з’явилася інформація про те, що Іран веде таємні переговори з Китаєм і РФ про придбання ракетного палива.

Джерело

Новости Украины