Травень-2024 на Чернігівщині: вибух у банку, транспортна криза, донька вбила батька, «темники» для «Укрінформу»

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Травень-2024 на Чернігівщині: підсумки року. Суспільне Чернігів

У травні 2024 року сталася транспортна криза у Чернігові, через яку в один день на маршрути не вийшли автобуси приватних перевізників, 21-річну дівчину затримали за підозрою у вбивстві свого батька, підірвали будівлю банку на вулиці Івана Мазепи, оголосили в міжнародний розшук колишнього депутата міськради з фракції "Рідний дім", а також мобілізували акторів чернігівських театрів. Про головні події цього місяця читайте далі в матеріалі.

Підрив банку на вулиці Івана Мазепи

6 травня близько четвертої години ранку у приміщенні банку на вулиці Івана Мазепи у Чернігові сталася пожежа та вибух. Внаслідок цього пошкодило будівлю та автівки, що були припарковані поруч. Люди тоді не постраждали.

Поліцейські тоді встановили, що вміст сховищ банку не було пошкоджено. Проте вони зафіксували ознаки безуспішної спроби викрасти майно клієнтів з комірок у депозитарії, де зберігалось понад 5,5 мільйонів гривень.

За інформацією правоохоронців, до підриву банку причетні двоє підозрюваних, які готувалися до цього упродовж кількох місяців. За цей час чоловіки зібрали інформацію про розташування сховища, камер відеоспостереження банку, протипожежної сигналізації і шляхи проникнення до сховища. Затримані раніше вже були судимі за розбійні напади та незаконне зберігання зброї.

Також спільники викопали та укріпили тунель під землею до підвалу суміжної багатоповерхівки, а також підготували отвір у стіні безпосередньо до сховища банку. Правоохоронці стверджують, що протягом квітня та на початку травня на лінію "102" не отримували скарг від мешканців будинку №36 на вулиці Івана Мазепи у Чернігові та прилеглих будинків щодо шуму у підвалі чи під'їзді вночі.

"Проникли на дах будівлі банку, після — через вентиляційний канал наповнили приміщення банку паливно-мастильними матеріалами та підпалили через вентиляційні шафи безпосередньо горючий матеріал. Цим одночасно здійснили підпал по всій поверхні з подальшим вибухом. Після того як зайнявся банк і стався вибух близько четвертої години ранку (підозрювані, — ред.) достовірно знаючи, що в країні діє воєнний стан, проникли через тунель і зроблений отвір у підлозі до приміщення банку та зламуючи комірки шукали речі", — казав слідчий Максим Драгун.Читати ще

Читати ще

Зі сховищ у банку нічого не зникло: поліція розповіла подробиці вибуху у Чернігові

Один із двох підозрюваних у вибуху в банку, якому інкримінують спробу викрасти понад 5,5 мільйонів гривень з комірок громадян, звинувачення заперечував. Йому 40 років, він родом з Миколаївської області. У Чернігові разом з родиною орендував квартиру.

"Я нічого не вчиняв, я нічого не робив, моя єдина помилка, що я хотів переїхати жити в Чернігів разом зі своєю дружиною".

На місці вибуху правоохоронці також знайшли рюкзак чорного кольору, який віддали на експертизу, де встановили, що він належить одному з підозрюваних.

"Знайдено клітини з ядрами і встановлено ДНК-профіль невідомої особи чоловічої статі. Провели порівняльну генетичну експертизу і підтвердили, що ДНК співпадає", — говорить слідчий.

За словами прокурора Андрія Авраменка, генетичні експертизи є одними з ключових доказів і доводять те, що підозрювані були на місці вибуху. Є ще низка доказів, зокрема, залишки слідів взуття.

"Було проаналізовано рух транспортних засобів, які перебувають у користуванні саме (підозрюваних, — ред.) Також була проведена аналітична робота стосовно їх мобільних з’єднань, в результаті чого знайшло своє підтвердження, що перебування (підозрюваних, — ред.) в місті Чернігові саме в період підготовки до вчинення цих злочинів, які їм інкримінуються на даний час. І саме також під час вчинення даного злочину".

Другий підозрюваний із Запоріжжя сказав, що не погоджується з підозрою, його вина не доведена, а до підриву банку він ніякого стосунку не має. Також додав, що у нього немає судимостей, а генетичні зразки у нього відібрали незаконно.

Під час обшуків вдома у затриманих та на об’єктах, що перебувають в їхньому користуванні, поліцейські вилучили, окрім доказів причетності проникнення до відділення банку та його підриву, також і психотропну речовину та майже 4,5 кілограма наркотиків, а саме – канабісу.

Правоохоронці підготували обвинувальні акти для підозрюваних за фактами:

  • умисного знищення та пошкодження чужого майна, вчинених за попередньою змовою групою осіб шляхом підпалу та вибуху, що завдало потерпілим – банківській установі, а також приватній особі, власникові пошкодженого вибухом автомобіля – загальних збитків на майже 5,6 мільйона гривень (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України);
  • у вчиненні незакінченого замаху на таємне викрадення чужого майна, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з проникненням у приміщення, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України).

Один з підозрюваних також обвинувачується у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин без мети збуту у великих розмірах, та у незаконному придбанні та зберіганні наркотиків без мети збуту в особливо великих розмірах (ч. 2 та 3 статті 309 Кримінального кодексу України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. 29 травня 2024 року у Новозаводському районному суді міста Чернігова підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у понад 7,5 мільйонів гривень за кожного.

21-річну дівчину підозрюють у вбивстві батька

Ввечері 6 травня 2024 року у квартирі на проспекті Левка Лук’яненка сталося вбивство. Як повідомляла Нацполіція області, 21-річна дівчина-студентка шість разів вистрелила з пістолета у спину своєму батьку. Сусіди й матір дівчини розповідали журналістам Суспільного, що в родині не один рік було домашнє насильство, чоловік бив дружину та доньку.

Як ідеться у документах, які долучав до справи прокурор, вбитого чоловіка до кримінальної відповідальності не притягували, на обліку як кривдник він не перебував.

Обвинувачену до кримінальної відповідальності раніше теж не притягували. Щодо вчинення батьком над нею домашнього насильства дівчина зверталася до поліції один раз. Коли ж приїхав екіпаж, сказала, що конфлікт вичерпаний і заяву вона писати не буде. Матір дівчини до поліції не зверталась.

Влітку 2022 року батько змушував доньку розбирати і збирати зброю. Вона розповіла, що наприкінці грудня 2023 року намагалася вчинити самогубство, бо не знала, як жити далі в умовах систематичного домашнього насильства. Взяла той пістолет і пішла на берег Десни. Приставляла його до скроні, але вистрелити не змогла. Зробила два постріли у повітря і пішла додому.

У письмових доказах, які долучав прокурор, є довідка, що з початку січня 2024 року дівчина неодноразово зверталася до психіатра в одну із міських лікарень.

Приблизно в той же час дівчина розповіла, що коїться вдома, і викладачці музичної школи Світлані Безпалій.

Читати ще

Читати ще

Хотіла вчинити самогубство: дівчина з Чернігова, яку судять за вбивство батька, розповіла про свій стан перед інцидентом"Коли вже психіатр їй лікування призначив, бо батько довів уже до стресу, до зриву. Останніх пів року вона була в поганому психологічному стані, вона вимушена була приймати таблетки: заспокійливі, антидепресанти. У неї на репетиціях трусилися руки, було видно, що щось відбувається в родині. Дівчинка дуже терпляча, вона терпіла це роками. Вона зізналася, що це тривало десь 15 років", — сказала викладачка.

Те, що в сім’ї було домашнє насильство, журналістам Суспільного підтверджували і сусіди родини.

Також на відео зі слідчого експерименту дівчина розповідає, що у день вбивства батько прийшов додому близько обіду. Він був тверезим, але приніс пакет із продуктами, у якому також були пиво та горілка. Чоловік почав пити і сваритися на доньку, що у квартирі безлад. Поки батько пив, дівчина на його вимогу сиділа з ним на кухні. Чоловік продовжував сваритися і нецензурно висловлюватись.

Потім у чоловіка закінчилася горілка і він сказав, щоб донька сходила в магазин і купила ще. Дівчина каже, що він постійно так робив, коли пив, і погрожував, що поб’є, якщо його вимогу не виконають.

Дівчина вигуляла собак і принесла батьку ще горілки. Вона продовжувала сидіти з ним на кухні, поки той пив. До 5-ї вечора у чоловіка закінчились цигарки. Обвинувачена це помітила і дістала пачку, яка була в неї захована, щоб батько не вимагав знову піти в магазин за цигарками і купити ще горілки. Чоловік курив ці цигарки.

Близько 18:30 чоловік допив горілку і йому стало зле. Він звинувачував доньку, що все через цигарки, які вона йому дала. Чоловік пішов до туалету блювати. А дівчина пішла до ванної кімнати, щоб зайнятися пранням. З туалету чоловік кричав, що зараз вийде і буде бити доньку.

Підозрювана у суді. Суспільне Чернігів

Дівчина каже: їй було дуже страшно, що буде далі. Весь час, коли батько пив того дня, вона боялась, що він битиме її і матір, коли та повернеться з роботи.

Обвинувачена пішла у бік кухні. А далі, за її словами, все було, як у тумані. Вона погано пам’ятає, як пістолет опинився у її руках. Каже: не прицілювалась і стріляла, поки не закінчились набої. Скільки пострілів зробила, вона не пам’ятає. Що робила далі, теж пам’ятає погано. Розповіла, що її оглушило, але вона чула хрипи батька. Говорить: не знає, як так вийшло, вона не планувала вбивати.

Смерть чоловіка, згідно з даними експертизи, настала між 18:40 і 18:50.

Дівчина пам’ятає, що металася квартирою. Випила горілку, яку не допив батько. Каже, що там було не більше ковтка і що до цього вона нічого більше не пила, тільки ліки, які призначив психіатр.

Однак, на відео з бодікамер поліцейських, які приїхали на виклик, дівчина під час розмови з правоохоронцями розповідає, що коли вони сиділи з батьком на кухні, вона випила склянку пива. Коли чоловік пішов до вбиральні, вона пішла у ванну кімнату. Почула 2 різких звуки, її оглушило, вона підійшла ближче і почула ще 3 різких звуки, її оглушило ще більше. Дівчина побачила, що батько лежить у туалеті, поруч був пістолет.

На відео зі слідчого експерименту обвинувачена розповідає, що подзвонила матері і сказала, щоб та їхала додому, бо батько не дихає і не ворушиться. Жінка дорогою додому викликала "швидку".

У той час дівчина забрала собак і пішла на вулицю чекати, поки всі приїдуть. Скільки часу пройшло з моменту стрілянини, вона не розуміла.

Поліція затримала дівчину того ж вечора.

13 вересня 2024 року під час судового засідання вона сказала, що повністю визнає свою провину. За умисне вбивство їй загрожує від семи до 15 років ув’язнення.

Кадрові рішення

Наталія Реброва. Суспільне Чернігів

Новим генеральним директором Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" стала Наталія Реброва. 20 травня 2024 року її у Чернігові представив колективу т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Наталія Реброва змінила на посаді Андрія Лісового, який очолював "Чернігів стародавній" з квітня 2023 року та звільнився у квітні 2024 року у зв'язку з виходом на пенсію.

Нова очільниця "Чернігова стародавнього" народилася 21 лютого 1971 року у місті Батурин Ніжинського району.

У 1993 році закінчила Чернігівський державний  педагогічний  інститут  імені Т. Г. Шевченка. У 2021 році здобула науковий ступінь "кандидат історичних наук" в Національному  університеті "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка.

Після закінчення вишу у 1993 році Наталія Реброва працювала у Чернігові вихователем дитячого садочку №19, потім працювала вихователем групи продовженого дня у Батуринській середній школі.

З 1997 року Наталія Реброва почала працювати у заповіднику "Гетьманська  столиця" у Батурині. Спочатку науковим співробітником, а з 2002  року була призначена на посаду генерального директора заповідника, на якій працювала до 15 травня 2024 року.

Згідно з інформацією з Facebook-сторінки Національного заповідника "Гетьманська столиця", його наразі очолює Тетяна Корбут.

Нагадаємо, що Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" є одним із головних туристичних об’єктів Чернігівщини. До нього входять 26 пам’яток архітектури національного значення, а також три споруди та пам’ятники гетьману Івану Мазепі й князю Ігорю Чернігівському та Київському. З них: шість пам’яток домонгольського періоду, які на думку фахівців вважаються одними з найдавніших у Східній Європі.

"Чернігів стародавній" повернув із незаконного користування Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Московського патріархату) низку об’єктів на території Троїцько-Іллінського монастиря, які перебувають на балансі заповідника.

"Повернули із духовної окупації ще частину наших пам’яток національного значення, які є власністю держави й перебувають на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Мова про Троїцький собор XVII століття, дзвіниця Троїцького монастиря, Введенська церква, північно-східні келії, південні келії, південно-західні келії, будинок архієрея, в якому перебуває регентська школа", — розповідав Андрій Лісовий.

Окрім того, "Чернігів стародавній" повернув із користування УПЦ (МП) Іллінську браму, мури з брамами та баштами, а також ризницю Спасо-Преображенського собору на Валу, де проводили обряд хрещення.

Сергій Гарус. Facebook-сторінка Сергія Гаруса

Сергій Гарус став директором чернігівського комунального підприємства "Міськсвітло". До виконання своїх обов'язків він приступив 14 травня. Він змінив на посаді Дмитра Хажевскаса, який очолював КП "Міськсвітло" з березня 2021 року та звільнився у зв'язку із закінченням контракту.

Народився Сергій Гарус 6 травня 1976 року. Одружений. Дружина — Жанна Гарус. Має двох дітей, 24-річного сина Данила та 16-річну доньку Марію.

З 2016 року по 2020 рік був головою Іванівської громади, до цього очолював КП "Паркування та ринок".

У 2023 році працював в управлінні освіти Чернігівської міської ради.

Згідно з електронною декларацією, має житловий будинок у селі Количівка площею 200 квадратних метрів. Також є співвласником будинку в селі Лукашівка площею 51 квадратний метр. Однак, за його словами, цей будинок згорів.

Також, у декларації зазначені 24 земельні ділянки в селах Количівка та Іванівка. 20 з них зареєстровані на Сергія Гаруса, чотири — на його дружину Жанну. Як він прокоментував Суспільному, всі ці ділянки придбані власним коштом ще у 2008 році, однак у зв'язку зі змінами в законодавстві, державна реєстрація на них відбулася у 2017 році.

У власності Сергій Гарус має човен, причеп до нього та декілька причепів для авто. Автівки наразі посадовець немає.

Крім того, в декларації вказано, що він володіє катком дорожнім. За його словами, цей транспортний засіб він передав у право користування КП "Іванівське" за одну гривню на рік під час своєї каденції на посаді голови громади.

Готівкою Сергій Гарус зберігає 90 тисяч доларів США і 30 тисяч гривень. Також в декларації зазначено, що 30 000 доларів США він позичив.

Нагадаємо, Сергій Гарус був фігурантом у справі про розкрадання коштів під час будівництва амбулаторії в селі Іванівка, що біля Чернігова. 29 грудня 2022 року, за інформацією джерел Суспільного, в нього вдома правоохоронці проводили обшуки. У коментарі Суспільному Гарус тоді розповів, що вважає справу та відповідні обшуки політичним та психологічним тиском на нього. Все через його публічні дописи у соціальних мережах з критикою обласної влади, зокрема щодо розповсюдження гуманітарної допомоги.

Сергій Зенченко та В’ячеслав Чаус. Чернігівська ОВА

Новим заступником начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслава Чауса з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Кабмін призначив Сергія Зенченка. Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус представив його на цій посаді 13 травня.

За інформацією, розміщеною на платформі Опендатабот, Сергій Зенченко — директор та власник товариства з обмеженою відповідальністю "Джус солюшнс" у Чернігові, яке спеціалізується на комп'ютерному програмуванні. Компанія була заснована у лютому 2023 року.

У своїй декларації, яку Сергій Зенченко подав на початку 2024 року, він вказав житловий будинок на 92 м2, також земельну ділянку у Чернігові, 588 м2, якою володіє його дружина. В особистій власності Зенченка є автомобілі ACURA MDX 2008 року випуску та JEEP PATRIOT 2015 року випуску.

Основним джерелом доходу Сергій Зенченко вказав зарплату від зайняття підприємницькою діяльністю 1 468 584 гривень та зарплату за основним місцем роботи 363 458. Також його дружина задекларувала дохід від підприємницької діяльності у розмірі — 359 958 гривень. На банківських рахунках Сергій Зенченко тримає 14 582 гривні. Водночас готівкою – 47 650 гривень.

За словами Чауса, перед Зенченком він поставив такі завдання: наближення адмінпослуг для людей за допомогою цифрових інструментів; збільшення доступності до мережі Інтернет; покращення цифрової освіти; створення систем відцифрування даних; цифровізація різних галузей, зокрема охорони здоров'я, освіти, спорту.

Також Чаус зазначив, що Зенченко протягом 2022-2023 років ніс службу в ЗСУ та має досвід роботи в ІТ-сфері.

Віктор Сехін. Gorod.cn.ua

Позафракційний депутат Чернігівської міської ради Віктор Сехін подав заяву про дострокове припинення повноважень. Станом на 27 грудня 2024 року, відповідну заяву так і не розглянули депутати Чернігівської міськради.

Депутатом до міськради Віктор Сехін обирався від колишньої політичної партії "ОПЗЖ". Така інформація розміщена на офіційному сайті міськради. Також зазначається, що Сехін — член постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності.

Як повідомили Суспільному в пресслужбі Чернігівської міської ради, після початку повномасштабного вторгнення мандати склали чотири депутати:

  • Павло Гармаш (колишня "ОПЗЖ") — 1 листопада 2023 року.
  • Сергій Кирієнко ("Рідний дім") — 8 лютого 2024 року.
  • Вікторія Лазаренко ("Рідний дім") — 8 лютого 2024 року.
  • Юрій Тарасовець ("Слуга народу") — 8 лютого 2024 року.

У своїй декларації Віктор Сехін вказав, що має у власності у Чернігові житловий будинок загальною площею 84 м2 та квартиру 105 м2. Дружина Тетяна Сехіна має у власності чотири квартири у Чернігові, загальна площа яких складає майже 150 м2. Має у власності Віктор Сехін і чотири земельні ділянки у Чернігові загальна площа яких складає 371 м2.

Також у Віктора Сехіна є автомобіль Mitsubishi 2008 року випуску, який він придбав за 245 000 гривень. Також є човен "Прогрес" 1974 року випуску. Дружина Тетяна Сехіна має у власності автомобіль Toyota 2022 року випуску. Його купили за 1 278 350 гривень.

Віктор Сехін є кінцевим бенефіціаром у трьох компаніях: ТОВ ПФ "Капітал", ТОВ "Велес777", ТОВ "Голлівуд некст". В останній, згідно з декларацією, він отримав 180 000 гривень зарплати та 5,2 мільйона гривень дивідендів. Його дружина отримала майже 94 тисячі зарплати в управлінні охорони здоров'я Чернігівської ОДА. На банківських рахунках Тетяна та Віктор Сехіни зберігають понад 21 000 доларів та 380 тисяч гривень, йдеться у декларації.

Колишнього депутата Чернігівської міськради оголосили у міжнародний розшук

У травні справу колишнього депутата Чернігівської міської ради, якого підозрюють в організації незаконного вивезення чоловіків призовного віку за кордон, передали до суду, а його оголосили у міжнародний розшук.

Ексдепутата судитимуть за статтями:

  • ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
  • ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Сергій Кирієнко. vote.dem-alliance.org

Як раніше повідомляло Суспільне, мова йде про Сергія Кирієнка, що був депутатом Чернігівської міської ради від фракції "Рідний дім". Свої повноваження він склав 8 лютого 2024 року.

У грудні 2022 року СБУ ліквідувала канал незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку та викрила трьох організаторів цього каналу.

За інформацією слідства, підозрюваний, як керівник громадської організації під час дії воєнного стану організував разом зі спільниками за грошову винагороду у розмірі від 50 до 164 тисяч гривень схему сприяння незаконному переправленню через державний кордон України військовозобов’язаних.

Те, що саме Сергій Кирієнко очолює цю громадську організацію, він підтвердив особисто у коментарі Суспільному та додав, що сам ніяких грошей не брав. Проживає Сергій Кирієнко у Великій Британії та, за його словами, повертатися в Україну не збирається.

Акторів та працівників чернігівських театрів мобілізували до ЗСУ

У травні до Чернігівського драмтеатру надійшов лист з Територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) про виклик туди 34 військовозобов'язаних працівників театру, зокрема акторів та технічного персоналу. Після відвідин ТЦК та СП деякі з працівників відправились на військові навчання.

Художній керівник театру та Заслужений артист України Андрій Бакіров казав, що драмтеатр не отримав статусу критично важливого підприємства для регіону, хоча запит на це з відповідними документами робили. Через це в театрі не мали можливості бронювати своїх співробітників.

Читати ще

Читати ще

Готувалися до премʼєри, тепер на навчаннях: актор Чернігівського облмуздрамтеатру розповів про мобілізацію

За словами актора Євгена Бондаря, більшість із них не проходили строкову службу і не мають військової спеціальності.

У Чернігівському молодіжному театрі 17-18 травня скасували дві вистави — "Зачарована Десна" та "Бравий вояка Швейк". Це пов'язано з мобілізацією трьох акторів. Загалом до кінця травня тоді обіцяли скасовувати ще декілька вистав.

"Викликали наших акторів до ТЦК та СП. Пройшли вони військово-лікарську комісію. Ми будемо шукати заміну акторам. Загалом у нас служить шестеро акторів, серед яких є одна жінка. Троє мобілізували зараз. Загалом у нас близько 25 акторів", — сказав директор-художній керівник Чернігівського молодіжного театру Ігор Тихомиров.

"Темники" для "Укрінформу"

Ім’я та прізвище радника начальника Чернігівської ОВА Андрія Подорвана є у більшості метаданих файлів, які колишній гендиректор "Укрінформу" Олексій Мацука надсилав своїм кореспондентам в регіонах.

Про це йдеться в статті "Української правди" під назвою "Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ". Видання називає ці файли "темниками", в яких були списки "бажаних" та "небажаних" спікерів. Це люди, організації, місцеві політики, коментарі яких рекомендуються або не треба використовувати в матеріалах.

Читати ще

Читати ще

«Темники» для «Укрінформу»: як в метаданих документів з’явилося прізвище радника начальника Чернігівської ОВА

Як зазначає "Українська правда" серед "небажаних спікерів" – опозиційні до нинішньої влади діячі.

Ці "темники" не дали результату. Колектив агентства відмовився працювати за такими "креативними" методами, які вже траплялися в історії України. Люди з медійної команди Офісу президента під час спілкування з УП заперечують свою причетність до появи "темників" в "Укрінформі". А Олексій Мацука відмовився відповідати на запитання, звідки їх отримав, — йдеться у матеріалі.

"Коли Мацука дізнався, що "темники" розійшлися по всьому агентству, а не лише серед регіональних кореспондентів, то перелякався. Спочатку все заперечував, потім казав, що надсилав тільки дві колонки (з темами і спікерами – УП), а третю (з "небажаними спікерами" – УП) хтось інший дописав. Через деякий час узагалі наказав власкорам у областях зробити матеріали з усіма "небажаними спікерами", – розповідає УП один із очевидців тих подій в агентстві".

Сам Андрій Подорван у розмові з УП запевнив, що не створював таких файлів, не знайомий з Мацукою і не розуміє, як його ім'я та прізвище потрапило в метадані.

Читати ще

Читати ще

«Список бажаних/небажаних спікерів по Чернігівщині був і я за ним не працював»: кореспондент «Укрінформу» про «темники»

Список, керуючись яким, мали готувати матеріали для "Укрінформу" по Чернігівській області, був. Згідно з ним, були "бажані" спікери — люди, до яких варто звертатися за коментарями, і "небажані". Лист з такими вказівками надійшов у грудні 2023 року.

Про це у коментарі Суспільному розповів кореспондент "Укрінформу" по Чернігівській та Черкаській областях Юрій Стригун. Також він зазначив, що до нього почали звертатися колеги з "Укрінформу" та розказувати, що у них теж були такі "темники" і вони відмовлялися за ними працювати.

Транспортна криза у Чернігові

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако звернувся до містян та повідомив, що протягом 1-2 травня у Чернігові частина громадського транспорту може не виїхати на маршрути. Це пов'язано з тим, що з 19 квітня нема оплати часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення — дев'ять мільйонів гривень. Через це з чотирма перевізниками, які обслуговують міські маршрути Чернігова, не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам.

Водночас начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський у своєму відеозверненні пояснив, чому не підтримав збільшення розміру компенсації перевізникам у Чернігові. Це рішення він аргументує нібито збільшенням прибутку тих самих перевізників на 20% за рахунок зростання вартості проїзду у громадському транспорті, розраховуючись готівкою та банківською карткою. Брижинський також сказав, що готовий підтримати виділення шести мільйонів гривень на компенсації, як це передбачено у бюджеті. Однак збільшення суми до дев'яти мільйонів гривень він пов'язує із задоволенням інтересів окремих перевізників, зокрема, Володимира Коваленка — депутата міської ради від фракції "Рідний дім".

Читати ще

Читати ще

Держаудитслужба попереджала міську владу про можливі проблеми з перевезенням пасажирів у Чернігові

Своєю чергою Олександр Ломако вважає, що начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський блокує виплату компенсації перевізникам через земельні інтереси свого радника Максима Черненка.

Начальник управління транспорту Олександр Рижий розповів, що за програмою компенсації перевізникам у бюджеті Чернігова передбачено 75 мільйонів гривень на рік. У місяць виплата становить шість мільйонів 250 тисяч гривень. У березні ж перевізники виконали послуг на суму понад дев'ять мільйонів гривень. За словами Рижого, цифра зросла, у порівнянні з лютим, через придбання перевізниками шести автобусів, які відповідають критеріям цієї програми, а також більшої кількості днів у місяці.

Зранку 2 травня на маршрути виїхали 58 тролейбусів та п'ять автобусів комунального підприємства "Чернігівське тролейбусне управління". На міських автобусних маршрутах — 0 одиниць транспорту приватних перевізників.

Читати ще

Читати ще

Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака

Також начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус доручив правоохоронним органам розібратися з проблемою транспорту у місті, а профільному департаменту ОДА розглянути можливість збільшити кількість транспортних одиниць на приміських маршрутах, що курсують містом.

Повернулись міські автобуси на свої маршрути після другої години дня 2 травня. Про це майже одночасно у своїх соцмережах повідомили виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако і начальник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Читати ще

Читати ще

Квітень-2024 на Чернігівщині: ракетний удар, затримання голови ВЛК та незаконність онлайн-сесії міськради

Новости Украины