За інформацією: Суспільне Чернівці.
Дмитро Паламарюк. Facebook: Дмитро Паламарюк
У Вижниці Чернівецької області на конкурсі обрали нового гендиректора лікарні — ним став Дмитро Паламарюк. З ним мають укласти контракт.
Дмитро Паламарюк — керівник Центру первинної медичної допомоги у Вижниці, має девʼять років керівного досвіду. На посаді планує змінювати процеси в лікарні, аби бути орієнтованими на пацієнтів, проводити кадрові зміни та створити систему, щоб відвідувачі могли давати відгуки про надані послуги.
Про це Дмитро Паламарюк повідомив у коментарі Суспільному.
Як відбувався конкурс
Окрім Паламарюка, у конкурсі на посаду брала участь ще одна кандидатка. Їй не вистачило стажу.
"Я подався на цей конкурс, бо мені цікаве нове. За шість років "первинка" зробила гарні умови для клієнтів, лікарів та наших жителів. Тому хотів спробувати себе в іншому напрямку. Задумався, чи можливо буде таке зробити на "вторинці", бо вона завжди не вірила у реформу і десь піддавала її сумнівам", — розповів Паламарюк.
Про кадрові рішення
У лікарні планують змінити людей на деяких керівних посадах.
"Є працівники, які вже роками сидять на своїх керівних посадах, до цього звикли і думають, що вони "царі та Боги". Є речі, які потрібно довіряти більше молоді. Ми не будемо звільняти старших, вони будуть працювати, але деякі керівні посади будемо змінювати, хто не захоче працювати у нових умовах. Щоб не було у нас хабарництва і всього іншого",— каже Паламарюк.
За його словами, у лікарні слідкуватимуть, щоб працівники не брали у пацієнтів гроші за послуги, які за пакетами оплачує НСЗУ.
"Така ситуація не тільки у цьому закладі. Чомусь “вторинка” залишилась жити як і жила, а "первинка" швидше реформувалась", — каже Паламарюк.
"Поставимо QR-коди на кожному кабінеті"
Для того, аби пацієнт зміг оцінити роботу лікарів та залишити свій відгук, у лікарні планують поставити QR-коди на кабінетах у кожному відділенні.
"Бо зазвичай люди кажуть: “Мене змусили за щось платити”. А коли кажеш їм написати скаргу, то відмовляються. Треба вчити людей не боятись говорити про це”, — каже Паламарюк.
Про ремонти в закладі
Паламарюк каже, вигляд закладу не в найкращому стані — там потрібно зробити ремонт, зокрема терапевтичного та дитячого відділення.
"Немає умов для пацієнтів. Як стояли стільці з 1991-го, так і стоять. Погане освітлення, радянські панелі на стінах".
Що відомо про зміну керівництва у лікарні
У Вижницькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування на Буковині проводили конкурс на посаду генерального директора закладу. У попереднього керівника Федора Митринюка в червні завершився контракт.
Згідно з законодавством, голова міськради міг укласти з ним новий контракт на період дії воєнного стану, але вирішив оголосити конкурс, щоб могли податися різні кандидати. Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник міського голови Сергій Колотило.
Які порушення раніше виявляли в лікарні
Раніше у лікарні виявили понад 9 мільйонів гривень втрат через неефективне управління. Це з'ясували під час аудиту та ревізії роботи закладу за 2021-2023 роки. Зокрема, у лікарні безпідставно виплачували надбавки медикам на початку пандемії Covid-19, утримували збиткове стоматологічне відділення та, ймовірно, отримували гроші від НСЗУ за пацієнтів, яких "не існує".
У лікарні ці порушення визнали частково й частину усунули. Детальніше Суспільне розповідало у відео:
Перевіряли, чи надавали пацієнтам безплатні послуги за гроші
Торік у липні за зверненням голови НСЗУ Наталії Гусак у лікарні ініціювали перевірку, чи надавали пацієнтам платно послуги, які є безплатними.
30 червня Гусак під час робочої поїздки до Чернівців приїхала без попередження у Вижницьку багатопрофільну лікарню. Там опитувала пацієнтів й почула, що жінка з онкологією заплатила у лікарні 3000 гривень за аналізи, які входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для пацієнтів. Також, що у лікарні беруть гроші за обстеження на комп’ютерному томографі: 700 гривень за колбу та 600 гривень за контраст.
У коментарі Суспільному тодішній директор лікарні Федір Митринюк сказав, що після заяви Гусак у лікарні провели перевірку. За його словами, у жінки, про яку йдеться в дописі, не просили грошей за комп’ютерну томографію, й усі дослідження за направленням сімейних лікарів у лікарні є безплатними.
"Копії електронних направлень є — все пройшла безплатно. Жінка купила за 670 гривень контрастну речовину для КТ, але наголошую, що у неї провели чотири зони КТ головного мозку, КТ грудної клітини, КТ черевної порожнини, КТ малого тазу з контрастуванням. Оскільки нам НСЗУ погашає тільки КТ 590 гривень, не можемо закуповувати усім колбу та контраст. Ми стараємось допомогти, якщо людина не може закупити. А є такі люди, що згідні купити, інакше тоді ми просто не в силі кожній людині надавати допомогу", — каже Митринюк.
Читати ще
Читати ще У Вижницькій лікарні на Буковині проводять конкурс на посаду гендиректора: що відомо
Читати ще Ймовірно, отримували гроші за пацієнтів, яких не було: що виявив аудит лікарні на Буковині та як це коментують у закладі
Читати ще У Вижницькій лікарні проведуть перевірку, чи надавали пацієнтам безплатні послуги за гроші
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]