За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Десятий рік у селі Бабин на Івано-Франківщині працює хата-майстерня, у якій творять митці не лише з України, а і з Європи, Азії та Америки. Вона розташована на пагорбі у 90-річній гуцульській хаті. Як виникла ідея створення культурного простору, читайте у матеріалі Суспільного.
Реконструкцію гуцульського дому у хату-майстерню розпочали у 2014 році, на початку російсько-української війни, розповідає її співзасновниця Альона Каравай.
"Нас зібралося орієнтовно 15 людей. Це були місцеві з Івано-Франківська, кияни. У нас були ті, хто змушений був виїхати з Донецька. Це — я, наприклад. У нас були ті, хто виїхав з Криму, — тобто дуже така строката компанія з усієї України", — говорить Альона Каравай.
Співзасновниця хати-майстерні у Бабині Альона Каравай. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Будинок для хати-майстерні у користування дало подружжя з Бабина Василь та Ольга Бичинюки.
"Цю хату побудував у 1935 році мій дід по мамі. На той час такого розміру вона була одна в селі. Дід сам був майстром, будівельником, столяром. Ну і він своїми силами за допомогою родичів ще, певно, тоді звели таку хату. Дід прожив століття — у 1900 році народився, у 2000 помер. І хата потім залишилася в спадщину", — каже Василь Бичинюк.
Будинок для хати-майстерні у користування дало подружжя з Бабина Василь та Ольга Бичинюки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Дід Василя Бичинюка — Василь Палійчук — відомий на Гуцульщині майстер по дереву. Чоловік виготовляв і прикрашав різьбленням скрині, сволоки.
За його словами, в будинок за життя Василя Палійчука постійно приїжджали люди, тож хата-майстерня перейняла традицію культурного простору.
"Ще коли дід жив, історично так складалося в цій хаті, що постійно хтось сюди приїжджав, якісь люди жили. У діда був товариш зі Львова, відомий адвокат. Він постійно приїжджав відпочивати. Художник Сагайдачний. Так що тут влітку постійно було весело. Але щоб у такому форматі, то не думав, що так вийде", — продовжує Василь Бичинюк.