За інформацією: Суспільне Вінниця.
Буднянська спецшкола. Представництво уповноваженого ВРУ з прав людини в Вінницькій області
Вінницьке представництво омбудсмана з прав людини перевірило Буднянську спецшколу, що у Жмеринському районі. Там виявили низку порушень.
Про це повідомили на Facebook-сторінці представництва.
Спецшкола є закладом загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими порушеннями інтелектуального розвитку. Тут функціонують 9 класів, у яких навчаються 63 дітей, двоє з них є внутрішньопереміщеними особами. Дистанційно навчаються 26 учнів. На день відвідування у спецшколі перебували 19 вихованців, йдеться у дописі.
Ліжко у закладі. Представництво уповноваженого ВРУ з прав людини в Вінницькій області
Початкова школа (1-4 класи) та основна (5-10 класи) розміщені в окремих одноповерхових будівлях. У структурі навчального закладу функціонує пансіон, у якому проживають 37 учнів. Під час перебування у ньому вихованці забезпечені п’ятиразовим харчуванням.
"Спецшкола забезпечена меблями, постільною білизною та продуктами харчування. Витрати на харчування на одного учня в день становлять 112,90 гривень, а витрати на медикаменти та засоби медичного призначення — 3,78 гривні. Позитивно відзначено загальний емоційний стан вихованців, діти відкриті до спілкування, одяг відповідає сезону, забезпечується дотримання їх прав на спілкування з батьками", — йдеться у дописі.
Територія закладу облаштована належним чином для відпочинку учнів на свіжому повітрі. У закладі розроблено алгоритм дій в разі повітряної тривоги як у денний, так і в нічний часи. У спецшколі облаштоване найпростіше укриття, проте на території відсутні таблички-вказівки до нього.
Вбиральня на території закладу. Представництво уповноваженого ВРУ з прав людини в Вінницькій області
Серед виявлених недоліків, які призводять до порушення прав учнів щодо безпеки, охорони здоров'я та достатнього життєвого рівня, є такі:
- у спецшколі використовується пічне опалення, яке не повною мірою відповідає санітарному регламенту для закладів загальної середньої освіти;
- деякі діти сплять на ліжках з панцирною сіткою, санвузли навчальних корпусів розташовані на вулиці, туалетні кабінки яких не мають дверей; у день візиту в їдальні відсутні добові проби, документація з організації харчування ведеться неналежно: не розроблене перспективне та зразкове чотиритижневе сезонне меню;
- у закладі відсутня посада шкільного лікаря, відповідно не забезпечено належного медичного супроводу дітей.
Продукти у закладі. Представництво уповноваженого ВРУ з прав людини в Вінницькій області
Також під час перевірки в особових справах учнів виявили відсутність індивідуальних навчальних планів, передбачених загальними висновками про психолого-педагогічну оцінку розвитку особи. А в особових справах відсутні копії паспортів учнів, які досягли 14-річного віку.
За результатами відвідування буде підготовлений звіт та надані рекомендації для усунення порушень.