У двох хлопчиків 6 та 7 років в Кривому Розі виявили хворобу Лайма. Одного кліщ вкусив у Польщі, іншого у Софіївці. У обох сліди від комах були на потилиці та за вухом. Про це повідомляє Перший Криворізький з посиланням на дитячу інфекціоністку Світлана Куніцину.
Лікар пояснила, що кліщів дітям видалили, але без подальших дій. Між тим потрібно було дослідити, а постраждалим провести профілактичну антибактеріальну терапію. Минуло півтора місяці і на шкірі хлопчиків з’явилися характерні для хвороби Лайма кільцеподібні еритеми.
-Якщо дітям в перші 72 години, тобто три доби після укусу кліща, був би призначений прийом антибіотика, то 80% що діти би не захворіли. Друзі, я вас прошу – будьте уважнішими, особливо по відношенню до ваших діточок!, — каже лікар.
Довідка ДВ:
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі.
Більшість випадків хвороби Лайма фіксують із травня до листопада. Лише третина хворих може пригадати епізод укусу кліща.
Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока.
Рання дисемінована стадія виникає через 3–10 тижнів після укусу кліща і є результатом гематогенного розповсюдження збудника. На цій стадії з’являються:
- шкірні доброякісні лімфоцитоми, множинні мігруючі еритеми;
- запаморочення, краніальні невропатії, зокрема параліч Белла, менінгізм та менінгіт;
- кістково-м’язові артралгії та міальгії;
- серцево-судинні блокади.
Клінічні прояви зникають самостійно.
Пізня, або хронічна, хвороба Лайма виникає через місяці або й роки після зараження. У цьому випадку з’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи (артрити) чи нервової (нейробореліоз, хронічний атрофічний акродерматит).
Імунітет після перенесеного Лайм-бореліозу нестерильний, можлива реінфекція із повторним розвитком захворювання.
Щеплення від Лайм-бореліозу не існує.