В Газі вибух знищив лікарню: ХАМАС заявив про 500 загиблих і звинуватив Ізраїль (відео)

Ізраїльська армія зараз перевіряє, чи має вона стосунок до цього вибуху.

Під завалами можуть бути сотні людей / колаж УНІАН, скріншот

ХАМАС звинуватив Ізраїль в авіаударі по баптистській лікарні «Аль-Ахлі» в центрі Гази, що спричинило загибель сотень людей. Про удар заявив речник Міністерства охорони здоров’я Палестини, яким керує ХАМАС. За його словами, внаслідок удару загинули понад 500 людей, але ще сотні можуть бути під завалами, пише BBC.

Велика кількість жертв може пояснюватися тим, що багато цивільних переховувались на території лікарні, вважаючи її безпечним місцем, куди ізраїльска авіація не буде скидати бомби. 

Речник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі заявив, що в ЦАХАЛі зараз вивчають інформацію щодо цієї події. Наразі він не може сказати, чи причетна ізраїльська авіація до неї. «Є багато авіаударів, багато бракованих ракет (ймовірно, йдеться про ракети, які запускає ХАМАС проти Ізраїлю – УНІАН) і багато фейкових звітів ХАМАС», – цитує пана Хагарі видання Times of Israel.

Удар по лікарні в Газі

Міністерство закордонних справ Єгипту розповсюдило заяву, в якій поклало на Ізраїль відповідальність за вибух в лікарні.

Слідом за Єгиптом висловились інші світові лідери. Так, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо назвав цей авіаудар «жахливим і абсолютно неприйнятним». З осудом авіанальоту виступила Йорданія, а президент Туреччини Ердоган закликав зупинити «безпрецедентну жорстокість у Газі», повідомляє BBC.

Президент Палестини Махмуд Аббас, що представляє рух ФАТХ, який контролює Західний берег Йордану, оголосив по всій Палестині триденну жалобу «за жертвами жорстокого авіаудару Ізраїлю» по лікарні, повідомляє палестинська агенція Wafa.

Ситуація на Близькому Сході

Як повідомляв УНІАН, США відправляють до берегів Ізраїлю десантну оперативну групу, яка нараховує близько 4 тисяч військових моряків та бійців морської піхоти. Так Вашингтон намагається стримати від втручання в конфлікт Хезболлу та Іран.

Також ми розповідали, що Йорданія та Єгипет не прийматимуть палестинських біженців з сектора Гази. Як заявив йорданський король Абдалла, це «червона лінія», адже проблему слід вирішувати всередині сектора Гази і на Західному березі річки Йордан, а не «перекладати на плечі інших держав».

Джерело

Новости Украины