За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
В Івано-Франківському обласному перинатальному центрі відкрили оновлене реабілітаційне відділення. На лікуванні у ньому зараз перебуває понад тисяча передчасно народжених дітей.
Про це Суспільному повідомив головний лікар закладу Юрій Павлушинський.
З його слів, оновлене відділення розташоване на першому поверсі пологового. Ремонт у приміщенні тривав шість місяців.
"Ми витратили приблизно 35-38 млн грн. Більшість грошей на ремонт витратив заклад, але все обладнання — обласна військова адміністрація", — говорить Юрій Павлушинський.
Денис Рачкевич і Данило Соколовський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Передчасно народжені хлопчики Денис Рачкевич і Данило Соколовський перші місяці свого життя провели в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі. На відкриття оновленого відділення їхні матері чекали з нетерпінням.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
За їхніми словами, тепер в ньому є все необхідне, аби недоношені дітки у перші тижні народження отримали належне лікування та підтримку.
"Ми чекали цього моменту, цього відкриття. Тому що все, що робиться для дітей, — робиться на краще", — каже Наталя Рачкевич.
Наталя Рачкевич та Тетяна Соколовська зі своїми синами. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Кабінет нам дуже допоможе, бо потрібно багато спеціалістів. Зараз — набагато краще, велике приміщення, дитина підросла, хоче багато руху, він — дуже активний", — говорить Тетяна Соколовська.
Завідувачка відділення Оксана Постоловська зустрічає своїх "випускників". Так лікарка називає дітей, які повноцінно зростають після передчасного народження і лікування в реабілітаційному відділенні та катамнестичній кімнаті.
Завідувачка реабілітаційного відділення Оксана Постоловська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Зі слів медикині, найменшою передчасно народженою пацієнткою була Марічка. Дитина народилася на шостому місяці вагітності й важила 620 грамів. Сьогодні дівчинці — понад рік.
"Ми дуже її любимо, дуже переживаємо. Вона в нас виписалася на канюлях, на кисні. Тобто ми купили їй кисневий концентратор з допомогою благодійників, і вона за потреби вдома отримує кисневу терапію. У 2023 році в нас народилися 380 поспішайок. Це — дуже багато. Багато діток — до кілограма. За минулий рік їх було дев'ять", — каже Оксана Постоловська.