В Івано-Франківську до Дня Незалежності відкрили благодійну виставку-аукціон

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську, у палаці Потоцьких, 18 серпня 2023 року відкрили благодійну виставку-аукціон до Дня Незалежності "Наш дім — Україна". Лотами стали відпрацьовані боєприпаси та військова амуніція, яку привезли бійці з Миколаївської, Херсонської, Донецької областей, зокрема з Бахмута. Вторговані на аукціоні гроші планують спрямувати на допомогу ЗСУ, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Військові експонати для виставки-аукціону розписувала волонтерка з Кривого Рогу Ірина Липень. Жінка розповідає: художньої освіти не має, раніше займалася сільгоспвиробництвом. Проте війна внесла свої корективи — поля розбомбили, й вона з чоловіком Юрієм почали волонтерити.

На творчість Ірину Липень теж надихнула війна. Волонтерка каже: якось чоловік привіз тубус на згадку, тож вирішила його розмалювати. З цього все почалося.

Ірина Липень: «Війна несе смерть, розруху. Але я розумію, що зі зла треба робити добро». Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Усе виходить спонтанно. Війна несе смерть, розруху. Але я розумію, що зі зла треба робити добро. У мене всі малюнки несуть мир — квіти, ангели. Я не малюю війну, я хочу, щоб люди трішки відволіклися від неї. Розмальовую артефакти для того, щоб людям було легше", — говорить Ірина Липень.

Виставка "Наш дім — Україна" налічує майже 150 робіт. Вона експонувалася у Кривому Розі, Львові, Кропивницькому. В Івано-Франківську — вже вдруге. Окрім розписів Ірини Липень, в експозиції є роботи художників з Кривого Рогу та студентів Криворізького державного педагогічного університету.

Надія Загурська: «Вторговані на аукціоні гроші, передадуть на потреби ЗСУ». Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка департаменту культури Івано-Франківської міської ради Надія Загурська каже: благодійний аукціон відбудеться 23 серпня о 15:00 у палаці Потоцьких.

"Добру справу роблять пані Ірина і її чоловік Юрій. Пан Юрій збирає артефакти, а пані Ірина допомагає це все оформляти. Її чоловік співпрацює з воїнами з Бахмутського напрямку, і 70% вторгованих грошей вони забирають хлопцям на Бахмут. Це були такі умови аукціону. 30% залишається для наших воїнів з Івано-Франківська", — говорить Надія Загурська.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Викладачі Івано-Франківської дитячої художньої школи під час відкриття виставки провели для 15 учнів майстер-клас, на якому діти розмалювали використані гільзи та тубуси. За словами виконувачки обов'язків директора школи Ольги Шутки, розписані дітьми артефакти також братимуть участь в аукціоні.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — залізяки, які несуть смерть, а діти хочуть жити в мирі, спокої, й тому малювали не чорну смерть, а щось позитивне", — каже Ольга Шутка.

Серед тих, хто створював лоти для аукціону, була Катерина Кушніренко.

"Я малюю гори й хочу намалювати сокола, як знак свободи", — говорить Катерина.

Ще один учасник майстер-класу Денис Марямпольський каже: на військових артефактах малював уперше.

"Я малюю янгола-охоронця української культури з тризубом зверху. Це — українські символи. Це — війна не за територію, це — війна за нашу культуру, долю та волю", — каже Денис.

Благодійна виставка-аукціон "Наш дім — Україна" експонуватиметься у палаці Потоцьких в Івано-Франківську до 23 серпня.

Новости Украины