За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
В Івано-Франківському обласному центрі екстреної медичної допомоги медики, поліцейські та рятувальники 31 жовтня провели спільні навчання щодо взаємодії під час дорожньо-транспортних пригод, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
Фельдшер медицини невідкладних станів та медицини катастроф Олег Водославський розповів, що за сценарієм навчань є чотири локації з "травмованими" різного віку та складності травм. З його слів, зазвичай медики фіксують в ДТП переломи рук і ніг, забої грудної клітки та черепно-мозкові травми.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Всі пацієнти, які зафіксовані ременем безпеки, особливо, якщо ми говоримо про дітей, які перебувають в автокріслах, навіть з досить серйозних ДТП виходять з досить мінімальними пошкодженнями. Адже спрацьовують подушки безпеки, плюс ремінь, який фіксує нашого пацієнта, — це йому дуже допомагає. Безперечно, тоді теж може бути травматизація, але не у важкій мірі", — каже Олег Водославський.
Найскладніше надавати допомогу тим учасникам ДТП, які перебували в автомобілі, що перекинувся, каже Олег Водославський. З його слів, ускладнюють роботу екстрених служб під час ДТП перехожі, які неправильно надають допомогу.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Зазвичай, такі пацієнти сильно травмовані. Якщо мова йде про ДТП, пацієнти до приїзду медиків зазвичай або виходять з авто самі, або їх витягують перехожі. Це досить проблематично, тому що з'являються додаткові травми. Людей витягують у невідповідний спосіб, а такі люди — наражені на травматизацію. Тому дуже важливо, щоб це було зроблено якісно медпрацівниками", — пояснює Олег Водославський.
Директор КНП "Обласний клінічний центр екстреної меддопомоги" Мирон Матейко каже, що подібні навчання у закладі, окрім рятувальників, поліцейських та медиків, проходять також цивільні та військові.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Співпраця між службами має бути. І вона має бути настільки структурована, щоб кожна секунда, кожна хвилина була відведена для порятунку життя. А не так, як на практиці: всі приїжджають і чекають, поки екстрена медична допомога буде надавати допомогу. Я думаю, що кожен житель, тим більше водій, має вміти надавати першу медичну допомогу", — розповів Мирон Матейко.
З його слів, від початку року заняття у навчально-тренувальному центрі екстреної допомоги відвідали приблизно 8,5 тисяч жителів Івано-Франківщини.