В Івано-Франківську розпочався фестиваль українських крафтових виробників Local Farmer Fest

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Сири, меди, солодощі, соуси, приправи й ковбасні вироби — таку продукцію представили на фестивалі українських крафтових виробників Local Farmer Fest. Він розпочався 23 вересня в Івано-Франківську і триватиме впродовж двох днів. Участь у фестивалі беруть 70 підприємців з усієї країни.

Про це Суспільному розповів організатор фестивалю, співзасновник "Дороги смаку Прикарпаття" Віталій Качкан.

Організатор фестивалю Віталій Качкан. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За його словами, фестиваль Local Farmer Fest започаткували у Маріуполі, згодом він проходив у Бердянську, а два тижні тому відбувся у Львові.

"Ці ярмарки допомагають взаємодіяти "крафтовикам", рестораторам та готельєрам. Крім того, люди можуть прийти й купити те, що їм потрібно", — говорить Віталій Качкан.

"Такі заходи популяризують продукцію"

Свою продукцію привіз на фестиваль фермер з Донеччини Сергій Свириденко. У 2022 році він релокував свій бізнес на Волинь.

Фермер з Донеччини Сергій Свириденко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Чоловік виготовляє сири та сиров'ялені ковбаси.

"Ми займаємося виробництвом крафтових сирів та м'ясних делікатесів з натуральної сировини. Частина сировини — своя, частину — купуємо у населення. Використовуємо м'ясо з ферм, домашньої відгодівлі. Ми брали участь у цьому фестивалі двічі — в Бердянську та Маріуполі", — каже Сергій Свириденко.

Підприємець із Запоріжжя Максим Пузанов займається виготовленням соусів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Підприємець із Запоріжжя Максим Пузанов займається виготовленням соусів, приправ та маринадів на основі гострого перцю. Участь у Local Farmer Fest бере вшосте.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Чоловік говорить, що такі заходи популяризують продукцію.

"Ми займаємося виготовленням соусів з 2017 року. Починали з п'яти позицій. Наразі у нас уже 15 видів продукції. Сьогодні представлені ферментовані соуси, тобто переброджені в дубових бочках, є свіжі приправи, аджики, мариновані та в'ялені перчики", — розповідає Максим Пузанов.

Пасічник Руслан Угринчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Пасічник з Долини Руслан Угринчук, окрім продукції, привіз на фестиваль рамку з вулика, щоб продемонструвати відвідувачам, який вигляд має бджолосім’я.

"Раді представити на такому фестивалі все, що виготовляє наша пасіка. Головне — дати спробувати, показати цю бджолу. Виготовляємо все, що пов'язане з медом: квас, горішки різні, соти, прополіс, настоянки, питний мед", — розповідає Руслан Угринчук.

Наталія Кузнєцова представила на фестивалі напівтверді та тверді сири. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Напівтверді та тверді сири на фестивалі представила Наталія Кузнєцова. Вона релокувала свій бізнес з Харківської області.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Жінка каже, що впродовж семи місяців займається сироварінням у Моршині, що на Львівщині.

"У нас сир з молока корів, що п’ють моршинську воду. Я можу себе називати крафтовим виробником, тому що мій сир виготовляється саме ручною працею. Ми вперше беремо участь у фестивалі такого масштабу", — каже Наталія Кузнєцова.

Що кажуть відвідувачі про ярмарок

Серед відвідувачів фестивалю — Дарія Соломієнко з Харкова.

"Ми з дитиною та чоловіком приїхали на фестиваль. Дуже раді, що такі заходи відбуваються у місті. Ми — переселенці з Харкова. Франківськ нам дуже подобається. Ми дитині придбали пазли, смачно поїли, відпочили. Всім бажаємо насолоджуватися фестивалем", — каже відвідувачка фестивалю Дарія Соломієнко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Чесно кажучи, дуже вражені масштабом, асортиментом, вибором, атмосферою. Нам дуже подобається. Придбали м'ясо сиров’ялене, поїдемо зараз куштувати", — розповідає відвідувачка фестивалю Алла Шуригіна.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми з дочкою випадково проходили біля парку і побачили цей захід. Вирішили спробувати. Куштували сир, дуже смачний", — каже відвідувачка заходу Наталя Оспищева.

Дитяча локація фестивалю

В інтерактивному просторі для дітей проводять майстер-класи.

Дитяча локація на фестивалі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Підприємець Назар Вань вчить гончарства. Чоловік каже, що на фестивалі представляє два бізнеси: свій — миловаріння, та бізнес друга, який зараз на фронті, — гончарство.

"Можна сидіти й плакати, а можна щось робити. Насамперед нам потрібна економіка. І всі представники, які тут є, це — представники малого бізнесу. Тобто це не є підвальне виробництво. Ми працюємо з касовими апаратами, терміналами. Відповідно всі ми сплачуємо податки. Я десь чув, що на одного воїна треба десятьох людей в тилу, які забезпечують економіку війни", — говорить Назар Вань.

Назар Вань і Аня Павлюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я сьогодні зробила склянку для олівців, бо люблю малювати. І я хочу, щоб це мені знадобилося у побуті", — каже відвідувачка фестивалю Аня Павлюк.

На дитячій локації упродовж двох днів з 9:00 до 21:00 триватиме розважальна програма, каже організатор фестивалю Віталій Качкан.

Новости Украины