За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Головна суддя Валерія Перета. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
З її слів, майстер спорту з боротьби Пилип Перета започаткував дзюдо на Прикарпатті, тому проведенням цього турніру вирішили вшанувати його пам’ять.
"На змаганнях представлені учасники нашої області. Також приїхали спортсмени з Ужгорода, Чернівців, Тернополя, Львова, Черкас та Житомира. Переможців визначать у 24 вагових категоріях", — розповідає Валерія Перета.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Змагання відбуваються за олімпійською системою, каже Валерія Перета. Переможець бою проходить далі й знову змагається. Той, хто програв, має шанс поборотися за третє місце.
Вікторія Ідзі із Тисмениці. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Вікторія Ідзі із Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи розповідає: це буде її перший турнір, як і в решти учасників команди із Тисмениці.
"Готувалася майже 2 роки. Мені подобається дзюдо. Я буду їздити на змагання, мене буде знати весь світ", — каже Вікторія Ідзі.
Максим Капушинський з Ужгорода. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Максим Капушинський на турнір приїхав з Ужгорода. Хлопець розповідає: займається дзюдо 7 років.
"Нас приїхало приблизно 27 на змагання. Має бути мотивація. Це — найголовніше", — каже Максим Капушинський.
Франківець Святослав Кріцак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Франківець Святослав Кріцак переміг у першому поєдинку на татамі. У повторній сутичці — знову перемога. Хлопець каже: у нього вдома є 20 медалей, тому і сьогодні розраховує на "золото".
"Суперник не був важкий і мені легко все вдалося. В мене мама цим займається і сестра. Мені взагалі цей спорт подобається", — говорить Святослав Кріцак.
Матір Святослава Ірина Кріцак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Матір хлопця Ірина Кріцак — кандидатка спорту із дзюдо. Жінка прийшла на змагання, аби підтримати свого сина.
"Є такі конкуренти, з якими він змагався і на попередніх змаганнях. Є такі, що програвав у них, є, що вигравав. Надіємося на призове місце. Треба думати, який кидок можна застосувати. Це не тільки вийшов і будь-що собі робиш. Це — праця, щоденні тренування", — каже Ірина Кріцак.