В Івано-Франківську відкрили виставку виробів із сіна та соломки «Солом’яне Різдво»

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Солом'яні скульптури заввишки — від 40 см до 4 м і важать від 3 до 70 кг. Жінка розповідає: над вертепом працювала її учениця Наталія Гудз та директорка Надвірнянської художньої школи Жанна Бондаренко.

"Мене захоплює монументальність цієї роботи. Вона цікава тим, що зроблена зі звичайного сіна, яке стелили за традицією під стіл. Вони вирішили зробити зовсім інший напрям, скерований на біблійну культуру християнського мистецтва. І створили оцю дивну шопку образів, які символізують прихід Христа Спасителя у християнській культурі", — говорить Ольга Мельник.

На виставці також представили дев'ять ікон із соломи Галини Різничук. Мисткиня розповіла, що за 13 років роботи у техніці "аплікація соломкою" виготовила понад сотню ікон. На створення однієї роботи, з її слів, потрібно щонайменше місяць та пів снопа сіна.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Може скластися перше враження, що я наклала соломку, а зверху малювала. Ні, це зовсім не так. Я накладала "на око" за контурними основами, бо не маю художньої освіти. Я не вивчала ні кольорознавства, ні анатомії. Як мені підказували мої відчуття внутрішні й Всевишній, так я ліпила соломку. Мазочок за мазочком — і ось такі речі вийшли", — говорить Галина Різничук.

Ікони із соломки унікальні тим, що їх неможливо повторити, каже мистецтвознавець Михайло Дейнега.

"Я принаймні знаю трьох людей в Україні, які працюють у такій техніці. Ці роботи з соломки просто неможливо повторити. І в цьому є їхня цінність", — пояснює Михайло Дейнега.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідувачка виставки Анна Масляк дізналася про експозицію із соцмереж. Такі роботи, каже, дарують різдвяний настрій.

"Мене такі речі надихають. Я сама створювала шопки на парафії Царя Христа шість років поспіль. Тому мене цікавить цей процес: хто як робить, які засоби використовує. Це – креатив такий дуже гарний, цікавий", — ділиться враженнями від виставки Анна Масляк.

Зі слів Ольги Гузік, виставку експонуватимуть до 22 січня.

Новости Украины