Перша дошка була на будівлі унтер-офіцерської школи, яку закінчив Жуков.
Ізюм продовжує дерусифікацію і декомунізацію. У місті демонтують меморіальну дошку маршалу СРСР Георгію Жукову.
Відповідне рішення підписав 19 січня начальник Ізюмської цивільно-військової адміністрації Валерій Марченко. Згідно з документом, комунальники мають демонтувати дошку на 9-поверховій будівлі по пр. Незалежності, 32.
«Сьогодні прийнято рішення демонтувати меморіальну дошку маршалу Жукову на проспекті Незалежності. Про демонтаж дошки «маршалу пАбЄди» клопотали як жителі громади, так і громадські організації», — повідомив UA-NEWS.in.ua заступник голови ВЦА Володимир Мацокін.
Виявляється, до 24 лютого 2022 року в Ізюмі було дві дошки на честь маршала Радянського союзу. Одна з них, на будівлі центру зайнятості. Він був значно пошкоджений за час окупації міста, а сама дошка щезла, залишилися тільки кріплення. У міськраді вважають, що її знищили після звільнення міста воїни ЗСУ. До речі, будівля центру зайнятості — це колишнє унтер-офіцерське училище, у якому протягом двох років, із 1915 по 1916, навчався Георгій Жуков.
Цю дошку знищили після деокупації міста. Фото: shukach.com.
Ізюмська рада планує демонтувати ще кілька дошок, присвяених «рабочим и крестьянам». Окрім того, у місті ще лишаються кілька десятків топонімів, які треба декомунізувати. Загалом, говорить Мацокін, змінять назви близько 200 назв вулиць, провулків, в’їздів. Поки що лишається в місті вулиця Гагаріна, над її новою назвою думають. 19 січня голова Ізюмської ВЦА підписав розпорядження про перейменування ще 16 топонімів. Після того, як закінчиться дерусифікація вулиць деокупованого міста, назви почнуть міняти у навколишніх старостатах.
Нагадаємо, російські війська повністю зайняли Ізюм на початку квітня 2022 року. Цьому передували жорстокі вуличні бої та майже повне знищення багатоповерхової забудови. Літаки російської армії скинули на Ізюм більше бомб, ніж на Маріуполь. Під час окупації в місті не було електрики, води та газу, загарбники часто не пропускали людей з одного району в інший через блокпости та влаштували масовий терор, про що свідчать масові поховання у лісі. Ізюм звільнили 11 вересня.
Одразу після деокупації у місті почали переіменовувати вулиці. Тут з’явилися топоніми на честь Степана Бандери, Олександра Махова, Івана Мазепи, Романа Ратушного.