За словами онуки бабусі, повістку вона нібито отримала через те, що у неї медична освіта.
Повістку у мережі оприлюднила онука бабусі / колаж УНІАН, фото Генштабу ЗСУ, скріншот з відео
В мережі шириться фейк про вручення у Дніпрі повістки 86-річній переселенці з Бахмута Донецької області. Відповідне відео, на якому фігурує повістка та паспорт жінки, оприлюднила її онука.
«Я просто в шоці. Цю повістку надіслали моїй бабусі, тому що в неї є медична освіта», — обурюється дівчина.
Вона розповіла, що вивезла родичку з Бахмута у березні 2022 року. Сім’я переїхала у Дніпро як переселенці, вони мають тимчасову реєстрацію.
Читайте також:
Мобілізація в Україні: чи можуть надіслати повістку SMS-повідомленням
Адвокат пояснив, чи потрібно побоюватися в’язниці після отримання трьох повісток
«Практично можна їх вручати всюди»: в ЗСУ відповіли, що треба знати про повістки
«Те, що мене обурює вже зовсім – їй 86 років! Вони у ТЦК вже взагалі подуріли? Мені от цікаво, це така помста, тому що моя бабуся з Донецької області?» — запитує дівчина.
У Дніпрі 86-річній бабусі надіслали повістку
На відео можна побачити повістку і паспорт, де збігаються прізвище, ім’я та по-батькові, а також дата народження жінки. Проте, скоріше за все, це фейк, оскільки у ЗСУ немає звання «рядовий», яке фігурує у повістці. До того ж це слово написане російською мовою, а всі інші дані – українською.
Мобілізація в Україні
Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що мобілізація в Україні почала провалюватися після того, як змінили військкомів, і щоб покращити ситуацію, необхідне рішення політичного керівництва країни.
Нещодавно президент Володимир Зеленський повідомив про підготовку комплексного плану з мобілізації.
Головнокомандувач Збройними силами України, генерал Валерій Залужний заявив про необхідність розширити категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію.