На території Національного природного парку «Синевир» зафіксували метелика Сатурнія велика Saturnia pyri, найбільшого розміру серед європейських метеликів.
Цей вид відзначається високою чутливістю до світла, температури та харчування. Завдяки великим крилам та тілу, що обмежує його рухливість, метелик активний вночі. Він харчується виключно нектаром нічних квітів та соком плодових дерев, йдеться на сторінці НПП.
На крилах видно характерні темні плями, що знаходяться посередині кожного крила. Самці цього виду мають надзвичайно розвинений нюх, завдяки чутливим вусикам, і здатні відчути запах самок на відстані до 10 кілометрів. Навіть одиночні молекули здатні сприймати їх нюхові рецептори. Метеликів цього виду можна побачити до кінця червня.
Гусениці цього виду живуть на плодових деревах, зокрема на терені та грецькому горіхові.
Метелик Сатурнія велика є рідкістю в природі і внесений до Червоної книги України як «вразливий вид» з невеликою чисельністю.
У західних областях України поява такого метелика є рідкістю, оскільки він властивий субтропікам. Тільки деякі південні регіони зустрічаються цим метеликам за сприятливих умов.
Можливо, аномальна спека спричинила змішання відносно місця проживання метелика, який помилив західні регіони з півднем. Тому, якщо вам пощастить зустріти цього нічного велетенського метелика, не знищуйте його.
Він є красивим, а його життя невелике, і за його пошкодження може бути накладено штраф на території України.