В Одесі фільм «Довбуш» представив Лузер Тверски — прямий нащадок засновника хасидизму (фото)

Творці картини розповіли, скільки важить вбрання головної героїні.

В Одесі презентували фільм «Довбуш» / Кадр з фільму

В Одесі екшн «Довбуш» представив американський актор Лузер Тверски, який є прямим нащадком засновника  хасидського руху в іудаїзмі Ісраеля Баал Шем Това.

Як передає кореспондент УНІАН, 27 серпня в одному із одеських кінотеатрів стрічку презентували режисер Олесь Санін, продюсери Максим Асадчий та Данило Білак. Також до міста приїхали кілька акторів, які грали у фільмі. Зокрема, Дарія Плахтій (втілила у життя образ коханої Олекси Довбуша), Олексій Гнатковський (Іван Довбуш) та американець Лузер Тверски що зіграв засновника хасидизму БЕШТа (Баал Шем Тов).

Як зазначив Санін, Тверски є реальним прямим нащадком Баал Шем Това, який був другом Олекси Довбиша. «Саме 27 серпня 2023 року виповнилося 325 років зі дня народження  великого єврейського мудреця Баал Шем Това», — сказав Санін. Одночасно з Одесою презентація фільму відбулася у Тель-Авіві (Ізраїль).  

Відео дня

Як зазначалося під час презентації, уперше у світовій кіноіндустрії образ БЕШТа втілили на великому екрані. Сам нащадок мудреця — Лузер Тверски – зазначив, що йому було дуже комфортно працювати з українським  режисером та всією творчою групою «Довбуша». 

Олесь Санін / фото Лариса КозоваТворча група фільму / фото Лариса Козова

Як уточнив УНІАН Асадчий, бюджет фільму – 122 млн грн. Планується, що найближчим часом стрічку побачать у Чехії, Німеччині, Словаччині, Польщі, згодом  — у Канаді, США тощо. 

За словами Саніна, частину прибутку з кожного квитка одеської презентації буде передано 68-й окремій бригаді ім. Олекси Довбуша, яка зараз перебуває на передовій.  

Інші цікаві факти про фільм «Довбуш»

Для актора Франківського театру, народного артиста України Олексія Гнатковського «Довбуш» став дебютом в кіно. Він не проходив кастинг – Санін ообисто запросив його до зйомок. За півроку до зйомок Гнатковський тренувався з каскадерами та ходив у тренажерний зал, брав уроки з верхової їзди, навчався стрільби з різних типів зброї.

Дарія Плахтій має за плечима понад 12 ролей у кіно, приз за найкращу жіночу роль на Міжнародному фестивалі авторського кіно в Рабат, Марокко, «Золота дзиґа» – Найкраща жіноча роль, приз за найкращу жіночу роль на МКФ «Шовковий шлях» (Silk Road IFF).

Плахтій долучилася до кастингу на роль Марічки вже на фінальному етапі і проходила проби безпосередньо на майданчику, в костюмах з фільму. Її знімальне весільне придане — коралі, баламути, венеційкі (або сучасна копія), справжні давні монети, зґарди (важкі, металеві елементи мосяжні, срібні і мідні), мушлі — важило близько 5 кілограмів.

Для весільної корони, що повністю відповідає тим зразкам, які раніше наречені вдягали на Покутті, замовляли пірʼя на птахофабриці і вручну відбирали пірʼїнки. 

Як повідомляв УНІАН, події фільму «Довбуш» від режисера Олеся Саніна розгортаються в Карпатах на початку 18 століття, коли жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Брати, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. Вони обидва хочуть помститися панам за вбивство батьків, але стають ворогами. Іван прагне грошей, Олекса – справедливості. Саме Олекса Довбуш очолює повстання, його брат гине. Легенда про карпатського лицаря Олексу надихає покоління тих, хто бореться за незалежність України.

Джерело

Новости Украины