В одній зі старобудов Чернігова переходять на індивідуальне опалення: як проходять роботи й скільки це коштує

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Юліан Комков. Суспільне Чернігів"З 2024 року ми приступили до будівельних робіт. Такі були роботи, як заміна балконів, заміна вікон та дверей у квартирах на більш сучасні, енергоощадні. Зараз ми проходимо наступний крок, це у нас утеплення на горищі й заміна приладів опалення, встановлення терморегуляторів та лічильників".

Зі слів голови правління ОСББ, таким чином вони перейдуть від вертикальної системи опалення до індивідуальної.

"Незважаючи, що будинок старий, зі старою системою опалення, з верхньою подачею по кожному стояку в кожній кімнаті, власник квартири може регулювати опалення і встановлювати ту температуру, яка йому комфортна".

Юліан Комков пояснює: це допоможе зекономити на опаленні. Окрім терморегуляторів, каже чоловік, на кожну батарею у квартирах зараз встановлюють лічильники-розподілювачі.

Встановлення нової батареї в одній з квартир у будинку №24 на вулиці Соборності у Чернігові. Суспільне Чернігів"Згідно із законом "Про комерційний облік тепла", вже в нас є методика, затверджена в державі, де будинки, які мають стару систему опалення, встановлюють лічильники-розподілювачі. Вони не класичні лічильники тепла".

Такі лічильники дозволяють вимірювати кількість спожитого тепла поквартирно. Пояснює, як сплачуватимуть за тепло власники квартир, які не перейшли на персональний облік:

"Хтось із бабусь має субсидію, накрутили собі 26 градусів, напалили за лічильником максимально. Всі, хто необлікований, будуть мати рахунок такий же, як вона, максимально облікований. Ті, хто мають регулювання і мають облік, сплачують за фактом, скільки витратили".

Юліан говорить: ці роботи разом із матеріалами коштували 47 мільйонів гривень. Згідно з програмою "Енергодім", співвласники сплачують 30%, а Фонд Енергоефективності — 70%.

Новости Украины