В Олександрівці на Чернігівщині можуть закрити ліцей: в чому причина

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

В Олександрівці Корюківського району можуть закрити ліцей, тому що він не відповідає нормам пожежної безпеки. Позов до суду подала Державна служба з надзвичайних ситуацій, після того, як у 2021 році винесла припис про порушення. Перше рішення було не на користь навчального закладу, зараз триває розгляд апеляції.

У ліцеї дистанційно навчається 72 дитини, каже нинішня директорка Уляна Вербовенко. Ліцей має два приміщення. Основному – 110 років, друге, де розташовуються початкова школа та майстерня, було побудоване в 60-х роках минулого сторіччя.

Директорка ліцею — Уляна Вербовенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ліцей в Олександрівці Корюківського району. ФОТО: Суспільне Чернігів

Очне навчання у цьому ліцеї може не відновитися. Наразі у суді вирішують чи існуватиме заклад взагалі.

Колишній директор Валерій Мірошниченко, який зараз на пенсії, розповідає, що у 2021 році представники Державної служби з надзвичайних ситуацій винесли припис про порушення пожежної безпеки.

"Електропроводка, наприклад, ті ж самі антипожежні покриття даху, сигналізація, двері, які не відповідають сучасним стандартам".

Колишній директор ліцею — Валерій Мірошниченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Мірошниченко розповів, що у ліцеї вікна, ґанок, туалети робили своїми силами. Та на усунення порушень з припису від ДСНС в громаді не було грошей. За його словами, щороку ліцей отримував однакові приписи.

"Такі ж самі порушення – ви можете заїхати у будь-яку школу нашу районну – вони практично ті ж самі: ні сигналізації, ні стеля не оброблена, ні, можливо, електропроводка. Я ставив, як і раніше, підпис. Ставив – мені виписували штраф. Платилося воно з року в рік. А вже в 2021 році мені штраф не виписували, а просто подали в суд".

Перше рішення суду, у січні минулого року, було не на користь ліцею. Тож наразі триває розгляд апеляції, яку подала Корюківська міська рада. Голова батьківського комітету Світлана Глінко стверджує: на них не хочуть витрачати гроші.

"Міська рада не хоче вкладати сюди кошти, апелює це тим, що це невигідно, і сюди треба дуже багато вкласти, а перспектив у нашого села немає".

Голова батьківського комітету — Світлана Глінко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Світлана додає, що вони готові вкладатися в ремонт разом із місцевою владою.

"Скільки могли, я думаю, ми би всім селом скинулися, навіть по дворах походили. У нашому селі сім фермерів, у яких ми могли б запитати про кошти. Я думаю, вони б не відмовили. І потроху ми б назбирали всі ці кошти і хоча б розпочали цей ремонт".

Начальниця відділу освіти Корюківської міської ради Ірина Наумчик каже, що Міська рада завжди сприяє і знаходить гроші.

"Якщо є такі охочі, ми б підтримали. Щось з нашого боку б йшло, щось від тих самих інвесторів чи фермерів. Але, я кажу, це все одно питання часу. Дітей меншає кожен рік".

Начальниця відділу освіти Корюківської міської ради — Ірина Наумчик. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами жінки, у 2021 році вони підрахували витрати на усунення всіх порушень.

"Тоді було близько восьми мільйонів. На сьогодні, звісно, вартість робіт, матеріалів і всього іншого зросла. Виконання всіх цих робіт не лише дороге, але, в деяких випадках, і просто нерентабельне".

Робили ремонт у ліцеї в межах бюджету, стверджує Ірина Наумчик.

"Міняли короби, і вогнетривку елементи вставляли, і розетки. По даху, по трубі були усунені. Але це не задовольняє Державну службу з надзвичайних ситуацій".

Ліцей в Олександрівці Корюківського району. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вони надали суду всі доводи, чому ліцей не можна закривати, запевняє начальниця відділу освіти.

"Це і відстань, це і дороги, це і воєнний стан. Ми будемо оскаржувати до останнього. В разі того, що у нас не вийде виграти цю судову справу, значить, будемо думати про те, як далі навчатися, і, яким чином буде організований цей процес".

Староста Олександрівського старостинського округу Антон Редін говорить: якщо не виграють апеляцію, на цьому зупинятися не планують.

"Можливо, є якісь фахові люди, які надалі б, вже пройшовши суд, пройшовши апеляцію, і тепер залишилась тільки касація, можливо, щоб надали юридичну допомогу, провели по суду, щоб ми дану справу виграли".

Староста Олександрівського старостинського округу — Антон Редін. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олександрівський ліцей не єдиний навчальний заклад Чернігівщини, якому загрожує закриття через невідповідність пожежної безпеки. За словами начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям обласної ДСНС Родіона Лігуна, на сьогодні у суді розглядається дев'ять таких справ.

Дивіться у сюжеті:

Новости Украины