В Раді вирішили налагодити контакти з національними рухами корінних народів РФ

Цей напрямок роботи очолив народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин.

В Раді хочуть дружити з мешканцями РФ, але не із росіянами / колаж УНІАН, фото УНІАН, wikipedia.org

Верховна Рада України ухвалила Постанову про утворення Тимчасової спеціальної комісії парламенту з питань підготовки проекту основних засад державної політики щодо взаємодії з національними рухами малих та корінних народів Російської Федерації.

За відповідний проект постанови №9617 проголосували 264 народних депутата. Постановою передбачається визначити п’ять основних завдань ТСК.

Серед них, зокрема розробка проекту основних засад цієї державної політики; підготовка звернень та заяв ВР до Парламентської Асамблеї Ради Європи, ПА ОБСЄ, урядів та парламентів держав світу з питань діяльності Тимчасової спеціальної комісії.

Відео дняЧитайте також:

Повернення довоєннних податків: у Мінфіні пояснили, кого це зачепить в першу чергу

Зеленський озвучив можливі зміни у процесі мобілізації: чи служитимуть усі

Поганий знак: МВФ не зарахує Україні виконання одного зі структурних маяків, — Железняк

До складу ТСК увійшло 11 народних депутатів. Очолив її народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин. Також у складі комісії, зокрема народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович, народні депутати від «Слуги народу» Євгенія Кравчук, Микита Потураєв та Богдан Яременко.

Строк діяльності ТСК — один рік з дня її утворення. Звіт Комісії про виконану роботу передбачається заслухати на пленарному засіданні ВР не пізніше шестимісячного строку з дня її утворення.

У пояснювальній записці до відповідного проекту постанови зазначається, що українська політика щодо Росії має бути спрямована на довгострокове усунення військово-політичних загроз для Української Державності.

«Така політика може бути розроблена лише у тісній взаємодії з національними рухами автохтонних колонізованих народів РФ як єдиної сили всередині РФ, яка прагне поразки своєї держави та встановлення довгострокового миру», — йдеться у тексті.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Як писав УНІАН, раніше голова комітету ЄС з військових справ генерал Роберт Брігер заявив, що «залишається під питанням, чи можна відновити повний суверенітет України наявними в розпорядженні засобами».

«Хотілося б, щоб ця війна закінчилася військовим успіхом України, але дати такий прогноз не можна», — сказав він.

Брігер також стверджує, що окупаційна армія здатна продовжувати воювати в Україні «ще дуже тривалий час».

Джерело

Новости Украины