В училищі на Вінниччині волонтерки виготовляють розпалювачі та окопні свічки для військових

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Волонтерка Надія Галінська заливає картонні фітелі сумішшю із воску та парафіну. Фото: Суспільне Вінниця

Понад 19 тисяч розпалювачів та 3,5 тисячі окопних свічок для військових виготовили волонтерки Альона Оніщук та Надія Галінська зі Жмеринки, що на Вінниччині. Обидві працюють у місцевому училищі. Альона – майстром виробничого навчання, Надія – прибиральницею. У перерві між роботою – волонтерять.

Фітелі із картону волонтерки накручують на спеціальному станку. Його називають “м’ясорубкою”. За день виготовляють до 50 заготовок для свічок. Картонні фітелі заливають сумішшю із воску та парафіну.

Із матеріалами допомагають місцеві мешканці та благодійники з-за кордону.

"З Німеччини передавали недопалені свічки з церков та костелів. Коли воно закипіло, то піною робиться, а потім добре застигає", — розповіла Надія Галінська.

Фото: Суспільне Вінниця

Паралельно волонтерки виготовляють розпалювачі для військових. Роблять їх із картонних лотків для яєць, тирси й парафіну. Таких за рік зробили понад 19 тисяч штук.

"От вони в полі, чи ще десь, їм розпалити ж нема чим. Тирсу маємо, у нас столярний цех працює. Лотки люди зносять. Головне, щоб віск дуже був гарячим. Коли холодним заливаєш, воно не просочує повністю тирсу та лоток. І з часом, коли застигає, ця вся середина випадає. А коли гарячим, то дуже міцно тримається", — розповіла Альона Оніщук.

Фото: Суспільне Вінниця

Перед відправкою, вироби тестують. Альона Оніщук каже, розпалювач горить до 10 хвилин, свічки – не менше двох годин.

"Достатньо одного сірника, щоб розпалити буржуйку. Хлопці навіть руки можуть погріти, якщо не має де розвести багаття", — кажуть волонтерки.

Фото: Суспільне Вінниця

Готові свічки вистоюються протягом доби, аби картон просочився парафіном і вихолов. На фронт свічки відправляють поштою. Волонтерки кажуть, роботи вистачає, адже із настанням холодів запитів на окопні свічки стало іще більше.

Новости Украины