Військовий упевнений, що політична боротьба в Україні різко загостриться і послабить країну, якщо активні бої закінчаться.
Карась попередив про небезпеку неповноцінного миру / колаж УНІАН, фото facebook.com/JointForcesCommandAFU, кадр з відео
У випадку заморозки війни в Україні почнеться «внутрішня бійня». Таку думку висловив заступник командира 14-го окремого полку ЗСУ Євген Карась в ефірі проекту «Тема з Наталією Мосейчук».
За його словами, зараз такий сценарій може привести Україну до катастрофи, тому що українці «не змогли в демократію».
«З одного боку, добре, що є критика, є ті ж порохоботи, які змушують владу ворушитися. З іншого боку, ця критика набула деструктивних форм, вона збігається повністю з російською підривною діяльністю всередині України. У неї з 5-м управлінням ФСБ однакові завдання. Тобто ми в демократію не змогли», — вважає військовий.
Відео дняЧитайте також:
Мобілізація в Україні: Міноборони пояснило, як працюватиме електронний кабінет
Закон про мобілізацію: в Раді пояснили, як підприємства зможуть бронювати працівників
Прикордонники заперечили причетність ГУР до виїзду Арестовича за кордон
Карась переконаний, що перемир’я без перемоги України буде вигідним тільки Росії, оскільки вона повністю перейде на військові рейки і позбудеться міжнародного тиску. Тоді як Україна зануриться у внутрішні проблеми.
«У нас тут почнуться вибори – в сільради, в ОСББ. Почнеться відтік грошей, люди почнуть виїзжати», — вважає Карась.
Він також попередив, що Захід неодмінно скоротить військову та фінансову підтримку України у разі заморозки війни. На думку Карася, Захід не боїться відновлення російської агресії в майбутньому, оскільки переконаний, що Україна все одно зможе зупинити росіян.
«Все одно ми по лінії Житомира зупинимо: заново мобілізуємося, лопатами якось відіб’ємося. Захід же теж прекрасно розуміє. Що ми всі тут помремо? Ми все одно будемо воювати», — каже військовий.
Перспектива заморозки війни в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, на Заході регулярно лунають голоси на підтримку ідеї негайного перемир’я і заморозки війни в Україні без вигнання агресора із захопленої території.
Так, днями міністр оборони Словаччини заявив, що ситуація на фронті в Україні нібито вже «заморожена», тому можна приступати до мирних переговорів. При цьому він м’яко натякнув, що йому в принципі начхати, де буде проходити російсько-український кордон.
Колишній командувач силами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс теж є давнім прихильником заморозки війни за «корейським сценарієм». Наприкінці січня він висловив упевненість, що після виборів американського президента може скластися грунт для початку переговорів.