Українська військова розробка, фото: Михайло Федоров/Telegram
Міністр цифрової трансформації спільно з платформою для військових технологій Brave1 протестував у польових умовах 25 українських розробок, серед яких — роботи-камікадзе та дистанційні турелі. Невдовзі вони допомагатимуть на передовій українській армії.
Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у Telegram.
"Перевірив в польових умовах 25 унікальних розробок — від логістичних до бойових, від дистанційних турелей до роботів-камікадзе. Вже скоро вони допоможуть військовим ефективніше нищити ворога", — написав Федоров.
Він наголосив, що інновації допоможуть здобути перевагу на полі бою та врятувати життя українських воїнів.
Федоров повідомив, що нині в Україні є значний прогрес на ринку безпілотників, а профільні компанії масштабуються та активно розвиваються.
Цей досвіт планують розширити на проєкт "Армія роботів".
В Україні у квітні 2023 року запустили платформу Brave1 для розробників військових технологій. Це єдина платформа для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.
Що відомо про проєкт "Армія дронів"
На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.
Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.
У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".
Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.