В Україні заборонили мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком до 25 років: як голосували нардепи з Чернігівщини

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Нардепи з Чернігівщини та їх результати голосування. Суспільне Чернігів

Чому мобілізують чоловіків віком до 25 років

Під час дії воєнного стану, коли призов на строкову військову службу не здійснюється, мобілізувати можна лише людину, яка за статусом є військовозобовʼязаною.

Згідно із законодавством, призовником чоловік стає, коли він визнаний придатним до строкової служби, але ще не проходив її (або військову кафедру). У призовника є посвідчення про приписку до призовної дільниці – так зване приписне. Саме призовників зараз не мобілізують.

Військовозобов'язаним чоловік стає після строкової служби або військової кафедри, або ж коли йому виповнюється 25 років. Навіть люди, що не мають військово-облікової спеціальності, у 25 перестають обліковуватись як призовники та стають на облік військовозобов'язаних. У військовозобов'язаного є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

Також 11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Читати ще

Читати ще Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про мобілізацію: як голосували нардепи з Чернігівщини

Новости Украины