В Україні затримали ділків, які вивозили комплектуючі для МіГ-29: куди їх везли (фото)

Зловмисники намагались продати азійським замовникам партію запчастин до авіадвигунів на майже 2,5 мільйона гривень.

Запчастини до МіГ-29 намагалися вивезти з України до Східної Азії / колаж УНІАН, фото СБУ

В Україні затримали ділків, які вивозили з країни обладнання для винищувачів МіГ-29. Як повідомляє Управління СБУ в Одеській області, контррозвідка української спецслужби ліквідувала міжнародний канал нелегального вивезення з країни комплектуючих до бойових літаків.

«У результаті комплексних заходів у Києві, Харкові, Одесі та Запоріжжі затримано організатора нелегального трафіку і двох його спільників. Зловмисники намагались незаконно продати азійським замовникам партію запчастин до авіадвигунів на майже 2,5 млн грн. За наявними даними, відповідні комплектуючі раніше були викрадені з промислового гіганта Мотор Січ», — йдеться в повідомленні.

Для переправлення продукції закордонним клієнтам ділки планували вивезти її за межі України з приховуванням від митного контролю. Крім того, у такий спосіб зловмисники хотіли вивезти з України радіолокаційний блок для винищувачів МіГ-29, який використовується для розпізнавання літаків у режимі «свій-чужий» системою ППО.

Відео дняЧитайте також:

У Києві екс-чиновника викрили на розкраданні 65 мільйонів під час боїв за столицю, — СБУ

Розкрадання на каретах «швидких»: відсторонено від посад керівництво «Київмедспецтрансу»

Викрито тисячі зрадників: в СБУ розповіли про роботу під час війни

Також в Одеській області співробітники СБУ затримали «на гарячому» одного із фігурантів, що хотів переправити авіапродукцію до однієї з країн Східної Азії через невизнане Придністров’я. Щоб таємно вивезти товар, ділок заховав його у технологічних порожнинах власного авто.

За даними слідства, організатором «схеми» виявився комерсант з Харкова. Для пошуку закордонних клієнтів він розміщував «рекламні» оголошення про авіакомпоненти на спеціалізованих інтернет-ресурсах.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів вилучено велику кількість агрегатів до авіаційної техніки українського виробництва, підготовлених до відправки за кордон.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших учасників злочинної діяльності, у тому числі причетних до розкрадання авіапродукції з українських заводів.

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

© facebook.com/ssu.odesa

Зникнення гуманітарки в Україні

Як повідомляв УНІАН, третина «гуманітарки», переданої в цьому році українським військовим, не дійшла до військових частин. Зокрема, протягом 9 місяців 2023 року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги, що йшли на адресу 200 військових частин.

Також встановлено більш ніж 3 тисячі випадків не підтвердження її надходження до військових частин.

Джерело

Новости Украины