Вчителя, під наглядом якого на Буковині потонули двоє школярів, засудили до трьох років обмеження волі

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото з місця пошуків затонулих дітей. Національна поліція Чернівецької області

Вчителя, під наглядом якого затонули двоє дітей, засудили до трьох років обмеження волі. Подія сталася торік 12 червня на річці Дністер у Чернівецькій області. У суді чоловік частково визнав свою провину та розкаявся.

Про це йдеться у вироку Хотинського районного суду від 15 квітня.

У вироку йдеться, що чоловік був керівником гуртка "Сокіл" й організував проведення заняття-походу з розвитку навичок життя в поході. Заняття проходило на березі річки Дністер. Він і шестеро дітей облаштували місце відпочинку неподалік водойми: встановили намет, розклали мангал та приготували їжу, поїли.

Під час відпочинку діти зайшли у воду у місці, яке не було призначене для купання. У вироку йдеться, що керівник гуртка не з'ясував, чи це місце є безпечним для купання, не знав, чи діти вміють плавати, а також не провів їм інструктаж щодо поводження у воді. Згідно з вироком, через недбале ставлення чоловіка двоє дітей під час купання потонули.

Що говорив засуджений

У суді чоловік пояснив, що вину у загибелі дітей визнає, але не погоджується з тим, що самостійно організував похід, бо про нього заздалегідь знали батьки та вчителі.

Розповів, що спершу вони планували піти на водоспад "Шумило", але через зарослу стежку хлопці запропонували піти до Дністра. За словами, чоловіка він не давав дозволу купатися та просив хлопців вийти з води, але діти відповідали, що там неглибоко. Також кричав їм повернутися до берега, бо їх почала зносити течія.

Чоловік розповідає, що забіг у воду, щоб перехопити хлопців. Так зміг врятувати одного, а двоє інших були задалеко: одного з них потім намагалися реанімувати, але марно.

"Жалкує, що з дітьми не пішов у воду, коли вони його не послухали. Зазначив, що фізично не міг врятувати всіх дітей з води. Щиро розкаюється у загибелі дітей, попросив вибачення у їх батьків, просив суд суворо його не карати", – йдеться у вироку суду.

Що враховував суд

Суд врахував щире каяття чоловіка. Потерпілі просили суд призначити йому покарання без позбавлення волі. Один з них додатково просив позбавити чоловіка обіймати посади, які пов'язані з навчанням та вихованням дітей.

Суд визнав чоловіка винним у неналежному виконанні обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей та призначив йому покарання – три роки обмеженняПокарання у виді обмеження волі полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці. волі та на стільки ж часу позбавив права обіймати посади, пов'язані з роботою з дітьми. Водночас вирок ще можна оскаржити.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины