Вежу Артинова у Вінниці оцифрували: який вигляд має віртуальна копія пам’ятки

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Цифрова копія Вежі Артинова. Facebook-сторінка компанії «Skeiron»

Вежу Артинова у Вінниці оцифрували. Це зробили заради збереження її зовнішнього вигляду. Віртуальну копію можна буде використовувати для реставрації або ж повного відновлення пам'ятки у випадку руйнувань.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.

Цифрова копія Вежі Артинова. Facebook-сторінка компанії «Skeiron»

Для створення діджіталкопії були зроблені 132 станції сканером RIEGL VZ-400i. Роботи проводили у жовтні 2023 року.

"Команда Skeiron ще у жовтні минулого року відсканувала та створила діджиталізовану версію Вежі Артинова. Завдяки фахівцям тепер маємо зафіксований стан вежі 2023 року. Тож, отримані матеріали можна буде використовувати для проєктів планової реставрації або ж повного відновлення у разі будь-яких руйнувань. Наразі, коли РФ прицільно знищує нашу культурну спадщину, це актуально як ніколи", – розповіли фахівці "Музею Вінниці".

Цифрова копія Вежі Артинова. Facebook-сторінка компанії «Skeiron»

Що відомо про Вежу Артинова

  • Вежа була споруджена у 1912 році та використовувалась як оглядова вежа і каланчанаглядова вежа при пожежній (поліцейській) частині. З 1985 року — реконструйована та виконує функцію музею. Статус пам'ятки місцевого значення має від 17 лютого 1983 року.
  • Під час Другої світової війни вежа використовувалась як спостережний пункт за ходом бойових дій. З того часу на її фасаді залишились сліди від гарматних пострілів. А після війни колишня водонапірна башта стала житловим будинком – там облаштували квартири для працівників водоканалу.
  • У 1970-х роках Вежа перебувала в аварійному стані. Йшлося навіть про її демонтаж. Але група архітекторів на чолі з головним архітектором Вінниці вирішили зробити її частиною існуючого меморіального комплексу. За проєктом донецького архітектора Євгена Пантелеймонова Вежу реконструювали і у 1985 році там відкрили Музей революційної та бойової слави Вінниці.
  • З 2000 року, згідно із рішенням міської ради, вежа внесена до переліку міської символіки. Будівля башти перебуває на балансі Вінницького краєзнавчого музею.
Новости Украины